پنج شنبه, 06 تیر 1398

نوار کناری

ما 15 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:786

تشکل های دینی قزوین با راهکارهای مبارزه با اعتیاد آشنا شدند

  • انداز قلم

تشکل های دینی استان قزوین با شرکت در کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد با راهکارهای مقابله با پیامدهای خانمانسوز اعتیاد آشنا شدند.

دسته بندی نشده

 

به گزارش خبرنگار مهر، کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه تشکلهای دینی روز چهارشنبه در محل تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

رضا طایفه در این کارگاه آموزشی اظهارداشت: امروزه پدیده خانمانسوز اعتیاد تهدیدی است که پشت درب هر منزلی منتظر ورود است و اگر آگاه نباشیم و فرزندانمان را هوشیار نکنیم آسیب خواهیم دید.

وی اضافه کرد: باید پیامدهای زیانبار اعتیاد را برای نسل جوان بازگو کنیم تا بسادگی در دام اعتیاد نیفتند و زندگیشان بر باد نرود.

این کارشناس اجتماعی تصریح کرد: درصد بسیار کمی از معتادان قادرند پس از ترک به جامعه بازگردند لذا باید بیشترین تلاش خود را برای پیشگیری از اعتیاد بکار گیریم تا هزینه ها ما کاهش یابد.

طایفه یادآورشد: برای مبارزه با اعتیاد و جلوگیری از پیامدهای آن گروههای زیادی نقش دارند و باید با تعامل و همکاری متقابل بتوانیم برنامه های پیش بینی شده را عملیاتی کنیم.

وی گفت: سه گانه های مشکل ساز شامل وسوسه، خستگی، بی حوصلگی و افسردگی است و کسانی که به تازگی معتاد می شوند چون هنوز لذت اعتیاد را دارند بسختی می توانند آن را ترک کنند.

طایفه بیان کرد: باید همه تلاش خود را در پیشگیری بکار گیریم تا هزینه های بیشتری را بر جامعه تحمیل نکنیم زیرا درمان بسیار سخت تر و هزینه بر تر از پیشگیری است.

در این کارگاه آموزشی یک روزه فعالان تشکل های دینی با راهکارهای پیشگیری از اعتیاد و برخورد با معتادان و کمک به بازگشت افراد ترک اعتیاد کرده آشنا شدند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد