یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397

نوار کناری

شناسه خبر:663
اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز:

برگزار جشن احسان و نیکوکاری با حضور مسئولین شهرستان

  • انداز قلم

مراسم جشن احسان و نیکوکاری با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و جمعی از مسئولین در شهرستان البرز برگزار شد.

شهرستان البرز

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین،مراسم جشن احسان و نیکوکاری با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان البرز و جمعی از مسئولین این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید جلال حسینی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی البرز در زمینه احسان و نیکوکاری به بیان نکاتی پرداخت و با اشاره به سوره مبارکه ضحی اظهار داشت: خداوند در این سوره پیامبر را اینگونه خطاب قرار می دهد که: ای پیامبر یتیم را کوچک مکن و مستمند را از خویش مران و از نعمت های پروردگار خویش بسیار یاد کن.این موضوع نشان می دهد که خداوند متعال به امر احسان نیکوکاری بسیار توجه دارد و به پیامبر که خودسرچشمه خیر و نیکی است این موضوع را یادآور می‌شود.

وی ادامه داد: در واقع این یادآوری نه برای پیامبر بلکه خداوند پیامبر را اینگونه مورد خطاب می دهد تا امت را بیشتر به آن توجه و اهتمام دهد. پس ما نیز باید به این امر خاص و ویژه داشته باشیم و از آن گروه نباشیم که خداوند در روز قیامت آنها در عذاب داخل می‌کند چرا که در اموال آنان برای یتیمان و محرومان سهمی نبوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینیجشن نیکوکاری را جشن اخلاص و بندگی خواند و افزود: اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام نمونه بارز انفاق و دستگیری از مستمندان بودند و ما نیز باید با الگو قرار دادن آنها مسیر بندگی را با اخلاص ادامه دهیم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد