شنبه, 05 مهر 1399

نوار کناری

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:608
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

اطلاع رسانی از آسیب فضای مجازی به خانواده ها را جدی بگیریم

  • انداز قلم

قزوین- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: برای کاهش آسیب فضای مجازی اطلاع رسانی درست به خانواده ها، تولید محتوا و استفاده از روشهای تاثیرگذار برای پاسخگویی به نیاز مخاطب جدی گرفته شود.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی نعمت الهی در کارگروه تولید محتوای رسانه ای با رویکرد دینی که روز دوشنبه در سالن جلسات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد اظهارداشت: در حوزه رسانه ای بویژه فضای مجازی باید واقعیت ها را بشناسیم و آن را بپذیریم تا بتوانیم برنامه ریزی مناسبی برای کاهش تهدید در این بخش داشته باشیم.

وی افزود: در عصر ارتباطات که هر روز یک روش و ابزار جدیدی با سرعت برای انتقال اطلاعات اختراع می شود و بکار می رود ما نباید فرصت را از دست بدهیم زیرا تجربه گذشته نشان می دهد هرجا که زمان از دست رفته آسیب بیشتری دیده ایم.

نعمت الهی بیان کرد: یک زمان درگیر ویدئو شدیم، زمانی با ماهواره مشغول هستیم و امروز شبکه های اجتماعی و مجازی دست ما را بسته و اگر بسرعت اندیشه نکنیم متضرر می شویم.

درک درست از آسیبهای فضای مجازی ضروری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اضافه کرد: باید در این وضعیت آگاه کردن مردم را در دستور کار قرار دهیم و بدانیم اگر سواد رسانه ای مردم بالا برود می توانیم آسیب ها را کاهش دهیم.

وی اضافه کرد: درک درست از آسیب های حوزه مجازی با استفاده از شخصیت های نخبه و آگاه به مسائل روز می تواند در برنامه ها مورد توجه جدی قرار گیرد.

نعمت الهی گفت: برای حضور موثر در فضای مجازی باید ابتدا گروه مخاطب را بشناسیم و برای آموزش آنها اقدام کنیم و در این مسیر به نظر می رسد از نظر نرم افزاری عقب هستیم که باید آن را جبران کنیم.

وی یادآورشد: شاید بسیاری از خانواده ها امروز نمی دانند که فضای اندروید یک فضای جاسوسی است و برخی اوقات دانلود یک برنامه می تواند همه اطلاعات شخصی شما را تخلیه کند ودر اختیار دیگران قرار دهد و یا حتی شارژ کردن موبایل از نظر امواج الکترونیکی بسیار زیان بار است و باید از فرد فاصله داشته باشد و این اطلاع رسانی وظیفه دستگاههای فرهنگی است تا مردم را از آسیب های تکنولوژی جدید مصون کنیم.

نعمت الهی اظهارداشت: آموزش افراد فقط برای چینش، گزینش و پالایش نیست و باید در تولید محتوا نیز با قدرت وارد شویم تا بتوانیم پاسخگوی نیازهای مخاطبان در فضای مجازی باشیم.

وی اضافه کرد: در فضای مجازی ترفندهای زیادی از سوی دشمنان استفاده می شود که ما نیز باید آنها را بشناسیم و قدرت مقابله با آن را داشته باشیم.

در این نشست اعضا کارگروه دیدگاههای خود را درخصوص مخاطب شناسی، استفاده از ابزار هنر در تولید محتوا و تاثیرگذاری بیشتر، استفاده از نمادهای جذاب در تولید محتوای دینی، مدیریت فضای مجازی، پاسخگویی به شبهات، ضرورت حضور روحانیون و علما در فضای مجازی و بهره گیری از دیدگاه افراد شاخص و توانمند در عرصه فضای مجازی مطرح کردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد