دوشنبه, 29 مهر 1398

نوار کناری

ما 5 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:611

فیلم «یتیم‌خانه ایران» در اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین اکران شد

  • انداز قلم

قزوین- در آستانه دهه مبارک فجر فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین اکران شد.

اخبار مديركل

در آستانه دهه مبارک فجر فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» روز دوشنبه برای دانش آموزان و خانواده ها به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین با مشارکت مجمع کانونهای فرهنگی و تبلیغی استان در سالن همایشهای این اداره کل اکران شد.

حجت الاسلام و المسلمین عباس نظری معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار کرد: اداره کل تبلیغات اسلامی با رویکردی نو در فضای رسانه وارد شده است و با راه اندازی واحد رسانه در اداره کل پا به عرضه تکنولوزیهای ارتباطی نو گذاشته است. در این راستا ارائه خدمات رسانه ای با رویکرد دینی به اقشار عمومی و ارتقاء سطح سواد رسانه از اهداف این طرح می باشد. لذا این اداره کل جهت برگزاری دوره های آموزش عمومی سواد رسانه و آسیبهای اجتماعی در فضای مجازی با مشارک دستگاههای اجرایی،مدارس،مساجد،فرهنگسراها،کانونهای فرهنگی و تبلیغی،هیئتهای مذهبی و به طور کلی با هر مجموعه ای که تمایل به برگزاری چنین دوره هایی می باشند، اعلام آمادگی می نماید. فلذا اکران فیلم " یتیم خانه ایران " در این راستا می باشد.این فیلم به منظور آشنایی مردم با سیاست های استعماری انگلیس و دولت های استکباری در دوره های گذشته اکران شد.

وی افزود: فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» در پنج سانس برای دانش آموزان و خانواده ها اکران شد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین در این باره اظهارداشت: این فیلم در سانس بعدازظهر برای خانواده ها اکران شد.

فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» به کارگردانی و نویسندگی ابوالقاسم طالبی روایتگر قحطی بزرگی است که در سال‌های۱۲۹۵ تا ۱۲۹۷ در کشور رخ داد و در آن حدود ۹ میلیون نفر و بیشتر از جمعیت کشته‌شدگان حمله مغول بر اثر گرسنگی جان باختند.

تهیه‌کننده این فیلم محمدرضا تخت‌کشیان است و بازیگرانی چون علی‌رام نورایی، جعفر دهقان، آهو خردمند و قطب‌الدین صادقی در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

در فیلم «یتیم‌خانه ایران» که تعدادی از بازیگران خارجی در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند، صحنه‌هایی از توطئه دولت انگلیس در زندگی مردم ایران در اواخر دوره قاجار به تصویر کشیده شده است.

این مقطع تاریخی، دوران ناگفته‌ای از دخالت بیگانگان در امور داخلی ایران، ستم آنان به ملت و کشتار فجیع مردم است و ابوالقاسم طالبی کوشیده این دوران را به مردم معرفی کند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد