پنج شنبه, 30 فروردين 1397

نوار کناری

شناسه خبر:679
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

زنان از سیره زندگی حضرت زینب (س) الگو گیری کنند

  • انداز قلم

مدیر کل تبلیغات اسلامی قزوین گفت: این بانوی بزرگ اسلام، با ایثار و شجاعت خویش، حماسه کربلا را ماندگار ساخت و با سلاح صبر، آموزگار مکتب بردباری و رشادت لقب گرفت.

اخبار مديركل

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین، حجت‌الاسلام والمسلمین علی نعمت الهی ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت زینب(س) در گفتگویی اظهار داشت: این بانوی بزرگ اسلام، همراز حماسه حسینی است؛ انسانی والامقام که با ایثار و شجاعت خویش، حماسه کربلا را ماندگار ساخت و با سلاح صبر، آموزگار مکتب بردباری و رشادت لقب گرفت.
مدیر کل تبلیغات اسلامی قزوین اظهار کرد: حضرت زینب(س)، به‌عنوان پرستار امام سجاد(ع) و فرزندان سیدالشهد(ع) در صحرای کربلا و افشاگر ستمگری ‏های حاکمان اموی، در سخنرانی شجاعانه خویش در برابر یزیدیان بود و به راستی رمز ماندگاری حماسه کربلا و بیداری مردم شد.

این کارشناس فرهنگی گفت: فصاحت، زبان آوری، گفتار نیک، بلاغت و رسایی سخن مختص آن بانوی کریمه است که مانند و شبیه آن حضرت، تاریخ اسلام به خود ندیده است.
حجت‌الاسلام نعمت الهی یادآور شد: واقعه تاریخی کربلا و قیام امام حسین(ع) و نهضت حسینی با اسارت امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) کربلایی و ماندگار شد.

وی در پایان تأکید کرد: امروز بانوان ما باید سیره و روش زندگی خود را از این بانوی بزرگوار بیاموزند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد