پنج شنبه, 30 فروردين 1397

نوار کناری

شناسه خبر:680
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

اعتکاف یکی از زیباترین عبادت‌ها است

  • انداز قلم

قزوین- مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: اعتکاف یکی از جامع ترین و زیباترین مراسم عبادی است که با لطف الهی نصیب مومنان و مشتاقان می شود.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت الهی صبح پنجشنبه در جمع کارکنان پایور و وظیفه قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی و تیپ ۱۱۶ شهید صفوی فریضه معنوی اعتکاف را افتخاری بزرگ دانست و گفت: این توفیق الهی گنجینه ای است که در اختیار هر کس قرار نمی گیرد و از این فرصت ها باید به صورت شایسته استفاده شود.

وی افزود: از توفیق عبادت در ایام در برابر خداوند هم گفت و خاطر نشان کرد: افتخار است که انسان بنده ی خداوند است و خالق زیبایی ها را عبادت می کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به آیات قرآن از خلقت انسان گفت و اضافه کرد:خلقت انسان را می توان ریبا ترین قدرت خداوند دانست چرا که انسان به عنوان اشرف مخلوقات است.

علی نعمت الهی در ادامه از اوصاف خداوندی گفت و اظهار داشت: خلق و خالق حقیقی خداوند است و مخصوص پرورئگار عالم، چرا که این اوصاف بیانگر مهربانی و لطف اوست.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین اعتکاف را مراسمی معنوی و ریبا  برشمرد و تصریح کرد:مراسم اعتکاف ریباترین اعمال را در خود جای داده، اعمالی که بار گناهان انسان را کم می کند.

وی در پایان از بزرگترین لذت های خداوندی برای انسان گفت و افزود:لذتی که در حرف زدن با خداوند منان است در هیچ چیر نیست که نمونه آن را می توان در نماز های روزانه مشاهده کرد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد