پنج شنبه, 03 خرداد 1397

نوار کناری

شناسه خبر:688
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

جمعیت زنان فرهیخته تاثیرگذار و نقش آفرین هستند

  • انداز قلم

قزوین- مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: جمعیت بانوان فرهیخته، بستری مناسب و ظرفیتی ارزشمند برای نقش آفرینی تاثیرگذار زنان در جامعه اسلامی است.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت الهی روز چهارشنبه در نشست منطقه ای بانوان فرهیخته که با حضور رئیس و دبیر جمعیت بانوان مرکزی و نمایندگان استان های «سمنان، گیلان و گلستان» در اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد اظهارداشت: بانوان می توانند در عرصه های مختلف جامعه نقش آفرین باشند و جمعیت بانوان فرهیخته بستر و ظرفیتی مناسب برای این نقش آفرینی است.

وی افزود: اساس و شاکله هر جامعه ای را سیاست، فرهنگ و اقتصاد تشکیل می دهد و در حوزه سیاست باید توجه کرد تا حاکمیت یک جامعه بر اساس دموکراسی یا تموکراسی و حاکمیت خدا بر انسان تنظیم شده باشد.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت الهی بیان کرد: جوامع بشری به دو دسته تقسیم شده اند و جامعه ما نیز نمونه بارزی از حکومت وحی بر مردم است.

وی با بیان اینکه جامعه شناسان بیش از ۷۰۰ تعریف برای فرهنگ کرده اند تصریح کرد: جامعه یک مجموعه در هم تنیده و هدفمند است و مجموعه فعالیت های نرم افزاری بشر در طول تاریخ نیز فرهنگ محسوب می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: سیاست، فرهنگ و اقتصاد جسم تفکر و روح آدمی است و جسم‌ زمانی‌ ارزشمند است‌ که‌ انسان‌ فکر و ذهنی‌ پویا داشته‌ باشد.

وی افزود: تعامل، تهاجم، تعارض و تزلزل فرهنگی از جمله مفاهیمی است که از فرهنگ در ذهن انسان متبلور می شود با توجه به اینکه جامعه ما دوران گذر را از جامعه سنتی به مدرن طی میکند باید بسیار هوشمندانه و حساس از این مرحله عبور کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت الهی یادآورشد: آثار مخرب ماهواره بر خانواده و جامعه با وجود سه هزار شبکه ماهواره ای بر کسی پوشیده نیست و بسیاری از آسیب های موجود زائیده تکنولوژی های جدید است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار کرد: اقتصاد فرهنگی بیش از اینکه سبقه اقتصادی داشته باشد سبقه فرهنگی دارد.

وی تصریح کرد: فرهیخته کسی است که تولید فکر و اندیشه کند وجمعیت بانوان فرهیخته باید با استفاده از ظرفیت های عظیم موجود در بانوان در عرصه های مختلف به ویژه در عرصه فرهنگی با رصد وضعیت موجود و سپس برنامه ریزی و انجام کار تیمی گام های موثری بردارد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد