پنج شنبه, 03 خرداد 1397

نوار کناری

شناسه خبر:690
استاندار قزوین:

همه باید در حل مشکلات فرهنگی مشارکت کنند

  • انداز قلم

قزوین- استاندار قزوین گفت: در حل مشکلات فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی به دور از فرافکنی همه باید احساس مسئولیت کنند و با مشارکت همه جانبه در رفع مسائل همکاری کنند.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی عصر چهارشنبه در دیدار با جمعیت بانوان فرهیخته فعال در عرصه فرهنگ وارزشهای دینی اظهارداشت: از تشکیل جمعیت بانوان فرهیخته در تبلیغات اسلامی خوشحالیم و امیدواریم این گروه بتواند در کاهش آسیب های اجتماعی نیز نقش خود را ایفا کند.

وی افزود: حضور بانوان در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و ورزشی بیانگر توانمندی های بانوان در همه عرصه هاست و باید قدر این ظرفیت را بدانیم و از آن بخوبی استفاده کنیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: در هر جا که از توانمندی و ایده های بانوان برخوردار شده ایم به موفقیت های خوبی دست یافته ایم و در عرصه فرهنگی و آسیب های اجتماعی باید از این ظرفیت بیشتر استفاده کنیم.

وی یادآورشد: بانوان نشان داده اند مسئولیت پذیری و اراده جدی خوبی در کارها دارند و ما نیز در استان با انتخاب بانوانی توانا در عرصه مدیرکلی و بخشداری به این باور رسیدیم که کارها باحضور بانوان بهتر انجام شده است.

همتی تصریح کرد: حانواده، مدرسه، دانشگاه، جامعه در شکل گیری شخصیت فرزندان تاثیرگذار است اما باید پذیرفت نقش بانوان برجسته تر است و اگر از شما بانوان در تربیت فرزندان بهتر استفاده کنیم اینده درخشانی در انتظار جامعه خواهد بود.

وی یادآورشد: هرجا ناسازگاری و آسیب زیاد است از حضور زنان کمتر استفاده کرده ایم و هر جا به موفقیت رسیده ایم مشارکت زنان تاثیرگذار بوده است.

استاندار بیان کرد: بانوانی که از توانایی های فردی و اجتماعی و خصایصی مانند صبر و حوصله، تدبیر و گذشت برخوردار بوده اند توانسته اند کمک دیگران باشند.

سیاسی نبودن تبلیغات اسلامی ارزشمند است

همتی گفت: بسیار خوشحالیم که بامدیریت منطقی آقای نعمت اللهی سازمان تبلیغات اسلامی بدون سیاسی کاری در مسیر امور فرهنگی و دینی گام برمی دارد زیرا هرجا سیاسی بازی حاکم شده از کار اصلی بازمانده ایم.

وی اضافه کرد: گاهی آنقدر سیاسی کاری می کنیم و با متهم کردن یکدیگر انرژی، وقت و هزینه های زیادی را بیهوده هدر می دهیم که مسئولان را از خدمت باز می داریم اما باید با عقلانیت و بدور از سیاسی کاری در مسیر خدمت رسانی و راه انداختن کار مردم باشیم.

هرکس تایید صلاحیت شد برای ما محترم است

استاندار در ادامه به انتخابات هم اشاره کرد و اظهارداشت: در استانه برگزاری انتخابات آنچه برای ما مهم است مشارکت حداکثری و حماسی مردم است و همه تمهیدات لازم را انجام می دهیم تا این رویداد بخوبی با حضور مردم برگزار شود.

همتی گفت: کسانی که تایید صلاحیت می شوند برای ما محترم هستند و باید بر اساس قانون خود را در معرض قضاوت مردم قرار دهند و امیدواریم کسی که تجربه کاری، مدیریت اجرایی داخلی و خارجی، تعهد و تخصص دارد از سوی مردم انتخاب شود.

وی اضافه کرد:همه بایدبه دور ازگرایشهای سیاسی و حزبی به فکر منافع نظام باشند و بستر را برای انتخاب اصلح از سوی مردم مهیا کنند و همه تلاش می کنیم تا حماسه بزرگ شکل بگیرد.

دنیا منتظر انتخاب مردم ایران است

استاندار گفت: انتخابات پیش رو برای ما بسیار مهم است و دنیا نیز منتظر انتخاب مردم است و یکی از رویدادهای مهم کشور در آستانه وقوع است که امیدواریم حرکتی حماسی شکل بگیرد.

مشکلات را فراافکنی نکینم/ همه باید در حل مشکلات کمک کنند

وی بیان کرد: همه کسانی که در حوزه فرهنگ نقشی دارند باید در حل مشکلات آن مشارکت کنند و فرافکنی و دیگران را به کوتاهی متهم کردن منطقی نیست.

همتی اضافه کرد: مباحث اجتماعی مربوط به یک جریان و حزب نیست واگر بخواهیم مشکلی حل شود باید همه مشارکت کرده و وارد کار شوند و سهم خود را ادا کنند تا مسائل حل شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد