پنج شنبه, 03 خرداد 1397

نوار کناری

شناسه خبر:692
نماینده ولی فقیه در استان:

بانوان در سرنوشت بشریت نقش بسیار مهم و اثرگذاری دارند

  • انداز قلم

قزوین- نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: بانوان در سرنوشت بشریت نقش بسیار مهم و اثرگذاری داشته‌اند.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر چهارشنبه در دیدار نمایندگان بانوان فرهیخته چند استان اظهار کرد: بانوان در سرنوشت بشریت نقش بسیار مهم و اثرگذاری داشته‌اند و حضرت آدم و حوا پایه‌گذار حضور بشریت در زمین بوده‌اند و فرهنگ معنویت را پایه‌گذاری کرده‌اند.

وی آسیه، مادر حضرت موسی (ع) حضرت مریم (س)، حضرت خدیجه (س)، حضرت زینب (س) و فاطمه زهرا (س) را زنان بزرگ عالم معرفی کرد و افزود: حضرت فاطمه (س) سیده زنان همه عالم در تمام دوران‌هاست و در بهشت نیز سرور و سالار زنان هستند.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) پیش از آنکه در حق خودشان دعا کنند برای همسایه‌ها دعا می‌کردند، خاطرنشان کرد: باید بانوان از فرهنگ فاطمی (س) الگو بگیرند و آن را در جامعه خودمان و سایر کشورها ترویج کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین به نقش بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره و تأکید کرد: اگر بانوان انقلاب را همراهی و حمایت نمی‌کردند، پیروزی حاصل نمی‌شد و در دفاع مقدس نیز نقش بانوان بسیار پر رنگ و اثرگذار بود.

وی با بیان اینکه خاستگاه تشکیل جمعیت بانوان فرهیخته کشور، آرمان‌های دینی و انقلابی است، یادآور شد: این جمعیت همواره باید در راستای تقویت آرمان‌های دینی گام بردارد و با جدیت مراقب نفوذ افراد فرصت‌طلب و تغییر اهداف و آرمان‌های این تشکل باشد.

آیت‌الله عابدینی به اهمیت انتخابات پیش رو هم اشاره و عنوان کرد: باید آبرویمان را برای تحقق دغدغه‌های رهبری در انتخابات پای کار بیاوریم و مسیری را انتخاب کنیم که با اهداف امریکا و انگلیس مخالف باشد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد