چهارشنبه, 30 مرداد 1398

نوار کناری

ما 15 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:726
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین :

سنین کودکی بهترین زمان برای آموزش مسائل فرهنگی است

  • انداز قلم

حجت‌الاسلام والمسلمین نعمت الهی گفت: بهتر است که مسؤولان و خانواده‌ها از همان آغاز کودکی نسبت به آموزش مسائل فرهنگی و ارزش‌های انقلابی به افراد حساس باشند.

اخبار مديركل

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین، حجت‌الاسلام والمسلمین علی نعمت الهی، مدیر کل تبلیغات اسلامی قزوین در گفت‌وگویی با اشاره به مهم‌ترین آموزه‌های فرهنگی که باید در میان جوانان و به‌ویژه دانش‌آموزان وجود داشته باشد، اظهار کرد: انتقال مسائل آموزشی به نسل جوان یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به صورت بسیار جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: ما باید نسبت به انتقال مسائل آموزشی و فرهنگی به نسل جوان بسیار حساس باشیم و بی‌تفاوتی نسل اول نسبت به انتقال ارزش‌های انقلابی به نسل جدید یک آسیب جدی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نعمت‌الهی انتقال ارزش‌ها به نسل‌های بعد را امری بسیار ضروری دانست و ابراز کرد: اگر انتقال ارزش‌ها در جامعه نهادینه نشود ما باید منتظر آسیب‌های جدی‌تری همچون نفوذ دشمن در کشور باشیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین ابراز کرد: لازم است که امروز نسل اول انقلاب با بهره‌گیری از ابزار و روش‌های مختلف و به صورت کاملا هوشمندانه، اهداف و ارزش‌های انقلابی را برای نسل جدید تبیین کرده و مقصد نهایی را به آن‌ها نشان دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نعمت‌الهی بهره‌گیری از اصول علمی را برای ترویج مسائل فرهنگی در جامعه بسیار موثر خواند و اظهار کرد: بهتر است که مسؤولان و خانواده‌ها از همان آغاز کودکی نسبت به آموزش مسائل فرهنگی و ارزش‌های انقلابی به افراد حساس بوده و در این راه همت بگمارند.

وی تصریح کرد: در نظرگیری برنامه‌ای مدون برای افراد در سنین نوجوانی یکی دیگر از راهکارها برای ترویج و توسعه بیشتر مسائل فرهنگی است و انتظار می‌رود همت لازم توسط مردم و مسؤولان در این راه گمارده شود.

این مقام مسئول آموزش و پرورش را یکی دیگر از ارگان‌های تاثیرگذار در زمینه مسائل فرهنگی دانست و گفت: آموزش و پرورش باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف خود همچون استفاده از متون کارآمد در کتب درسی، استفاده از مربیان توانمند و بیان قوی زمینه را برای نهادینه کردن مسائل فرهنگی و ارزش‌های انقلابی در جامعه آماده سازد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی قزوین خاطرنشان کرد: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه‌ها، بسیج و هم‌چنین مساجد و هیئات مذهبی از دیگر بسترهایی است که نباید از آن غفلت کرد و باید نسبت به فعالسازی ظرفیت‌های آن تلاش کرد.

وی در پایان گفت: ما باید برای آشناسازی نسل نو با ارزش‌های انقلابی تلاش کرده و درکی درست از مسائل را به آن‌ها بدهیم و از این طریق تا حدی جلوی آسیب‌های احتمای وارده به مسائل فرهنگی از طریق دشمن را بگیریم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد