چهارشنبه, 30 مرداد 1398

نوار کناری

ما 8 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:731
پرچم بارگاه رضوی در اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین:

خادمان کاروان رضوی با مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین دیدار کردند

  • انداز قلم

قزوین- خادمان کاروان رضوی در ادامه سفر خود به استان قزوین با حضور در تبلیغات اسلامی قزوین با مدیرکل سازمان دیدار و گفتگو کردند.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، کاروان رضوی شامل ۵ تن از خادمان حرم مطهر رضوی حامل پرچم متبرک بارگاه امام رضا(ع) در ادامه اقامت ۱۰ روزه خود در استان قزوین روز شنبه با حجت الاسلام علی نعمت الهی مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام نعمت الهی در این دیدار گفت: مهمترین نکته ای که در موضوع امامت وجود درد معرفت ائمه معصومین(ع) است و باید تلاش کنیم تا بنیانهای فکری و عقیدتی در جامعه تقویت شود.

وی اضافه کرد: در شرایطی که تهاجم فرهنگی غرب باورهای دینی و اعتقادی جوانان کشور را نشانه رفته است ترویج فرهگ دینی و احکام دینی و برنامه هایی مانند حرکت کاروان رضوی بسیار ارزشمند و تاثیرگذار است و باید مورد استقبال و توجه قرار گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: آن چیزی که می تواند همه ما را در دالان پر مخاطره آسیب های فرهنگی کنونی از خطر مصون سازد شناخت ائمه معصومین(ع) و کلام نورانی اولیاء خداست و سپس عمل به توصیه های دینی است.

وی بیان کرد: امام رضا(ع) فرموده اند: «هر کس علمی را یاد بگیرو به دیگران بیاموزد امر ما را احیاء کرده است» و کسانی که محاسنو زیبایی کلام ما را بفهمنئد بدون شک از آن تبعیت می کنند.

جوانان هوشیار باشند/ اتکا به آموزه های دینی ضروری است

نعمت الهی یادآورشد: در شرایط جساس کنونی جوانان باید هوشیار باشند و در برابر شهبات دینی که در فضاهای مجازی وشبکه های اجتماعی مطرح می شود خود را به دانش دینی مسلح کنند تابتوانند پاسخگوی آنها باشند و دچار آسیب نشوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین اظهارداشت: تولید محتوی در فضای مجازی بسیار مهم و تاثیرگذار است و همه دست اندرکاران امور فرهنگی باید در این زمینه فعال باشند و موفق عمل کنند.

وی اضافه کرد: حرکت کاروان رضوی برای ایجاد اشتیاق معنوی و گرایش به معصومین(ع) بسیار ارزشمند است اما در کنار این حرکت باید طرح های معرفتی هم ترویج شود و با تشکیل حلقه های معرفتی در کنار برنامه های کاروان به شناخت مردم از سیره اولیاء خدا کمک کنیم.

نعمت الهی اظهارداشت: احساسات دینی و مذهبی بسیار خوب است اما در کنارش اگر تفکر و عمق بخشی به مسائل دینی هم ایجاد شود به نتایج بهتری خواهیم رسید.  

در ادامه سید موسوی مسئول کاروان رضوی گزارشی از برنامه های کاروان رضوی در استان قزوین ارائه کرد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد