چهارشنبه, 27 تیر 1397

نوار کناری

ما 47 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:736
نخستین نشست کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین استان قزوین :

حوزه علمیه از ظرفیت های تبلیغی اربعین بهره برداری کند

  • انداز قلم

حجت‌الاسلام والمسلمین نعمت الهی گفت: واقعه عاشورا و اربعین هر ساله با شکوه‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود و شایسته است حوزه نیز از ظرفیت های تبلیغی اربعین بهره برداری کند.

اخبار مديركل

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین، حجت‌الاسلام ئالمسلمین علی نعمت الهی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین در جلسه ستاد همکاری حوزه علمیه قزوین با ستاد برگزاری مراسم اربعین حسینی که در سالن اجتماعات این اداره کل و با حضور مدیران دستگاههای اجرایی استان برگزارشد، به اهمیت حضور میلیونی ملت ایران در راهپیمایی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: حضور مردم در مراسم روز اربعین حسینی در سال گذشته، نشان‌دهنده اوج تنفر آنها از گروه‌های تکفیری بود.

وی افزود: واقعه عاشورا و اربعین هر ساله با شکوه‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود و امسال نیز با توجه به علاقه مردم به سیدالشهدا(ع)، آزادی، کمال و انسانیت مردم با شکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزارخواهد شد.

حجت‌الاسلام نعمت الهی بیان داشت: مسلمانان و غیر مسلمانان با حضور خود در کربلای معلی و مراسم روز اربعین امسال هم نشان خواهند داد که اگر بخواهند می‌توانند با یکدیگر متحد شوند و در حوزه سلامت، انسانیت و آزادی می‌توانند سخن بگویند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین ادامه داد: همه مردم عراق و دیگر کشورها سعی کردند در روز اربعین، امنیت کامل را برای زائران کربلای معلی فراهم کنند که باید از دولت عراق و دست‌اندرکاران مراسم روز اربعین تشکر و قدردانی کرد.

وی با اشاره به این که هر ساله شاهد حضور گسترده و میلیونی عاشقان و زائران اربعین حسینی در کربلا هستیم، بیان داشت: این حضور میلیونی نشانگر آن بوده که عشق و ارادت به سرور و سالار شهیدان در میان آحاد مردم وجود داشته و هرکسی تلاش می‌کند تا در این ایام عرض ارادتی به این امام بزرگوار داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نعمت الهی با اشاره به این که نهضت حسینی حماسه ای سرشار از درس های مختلف است که باید از آن بهره گیری شود، تصریح کرد: این حماسه بزرگ درس ها، پیامدها و معجزات خداوندی دارد که باید پیام های عاشورا در اعصار و زمان های مختلف تبیین و بازخوانی شود.

وی ضمن قدردانی از حوزه علمیه قزوین به خاطر فعالیتهای ارزشمند وماندگار تبلیغی ورسانه ای در اربعین حسینی بیان داشت: خوشبختانه امسال حوزه قزوین و با هماهنگی خوب حجت‌الاسلام افشار و اعزام یک تیم قوی رسانه ای و تبلیغی توانست در بین سایر حوزه های علمیه کشور فعالیت خوب و چشمگیری داشته باشندکه باید این تلاشها امسال نیز تداوم داشته باشد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد