شنبه, 28 مهر 1397

نوار کناری

ما 4 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:750
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

طرح «نائب الشهید» در اربعین حسینی امسال اجرا می شود

  • انداز قلم

قزوین- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: در اربعین امسال با طرح «نائب الشهید» هر زائر می تواند به یاد یک شهید نائب الزیاره باشد تا این کار فرهنگی ارزشمند عملیاتی شود.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت الهی در جلسه ستاد اربعین استان قزوین که روز سه شنبه با حضور حجت الاسلام احمدی مسئول آموزش بعثه مقام معظم رهبری، زاهدی استاندار، مدیران دستگاههای اجرایی و شهرداران و مسئولان تبلیغات شهرستانها در استانداری تشکیل شد اظهارداشت: راهپیمایی اربعین یک برند شیعی در جهان است که باید از این فرصت برای تبیین فرهنگ عاشورا بخوبی استفاده کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: ستاد اربعین در استان قزوین هم بخوبی فعال شده و با تشکیل کمیته های زیرمجموعه توانسته برنامه ریزی مدونی برای راهپیمایی اربعین اجرا کند.

وی بیان کرد: با تشکیل ۴ جلسه کمیته فرهنگی، با حضور روحانیون و ۱۰ جلسه با هیئت های مذهبی، ۸ جلسه با مداحان و ۷ جلسه با مبلغان مذهبی، بیش از ۱۲۰۰ روحانی هم به روستاها اعزام شدند تا نسبت به تبیین موضوع اربعین تلاش کنند.

نعمت الهی یادآورشد: با اقدامات انجام شده خوشبختانه کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان قزوین در سال گذشته به عنوان نمونه انتخاب شد و امسال نیز با برنامه های پیش بینی شده امیدواریم اقدامات موثری انجام دهیم.

وی گفت: در سال گذشته در اربعین ۲۰۰ مبلغ مذهبی برای حضور در موکب ها اعزام شدند و امسال هم برای فرهنگ سازی نهضت عاشورا از ظرفیت روحانیون استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: در اربعین سال گذشته بیش از ۱۰ هزار بسته فرهنگی میان زائران توزیع شد و امسال پیش بینی می کنیم ۲۰ هزار بسته فرهنگی در اربعین توزیع شود.

اجرای طرح «نائب الشهید» در اربعین حسینی

نعمت الهی اظهارداشت: امسال ۱۲ کمیته تخصصی در ستاد اربعین استان فعال شده و هر کدام با انجام وظایف خود برای برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین مشارکت کرده اند.

وی گفت: در اربعین امسال طرح «نائب الشهید» اجرا می شود و از زائران انتظار دارم به یاد یک شهید نائب الزیاره باشند تا یک کار فرهنگی ارزشمند رقم بخورد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد