شنبه, 28 مهر 1397

نوار کناری

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:752
معاون فرهنگی و پژوهشی بنیاد حضرت مهدی(عج):

۴۰۰ طلبه و ۱۰ گروه پژوهشی در بنیاد حضرت مهدی(عج) فعالند

  • انداز قلم

قزوین- معاون فرهنگی و پژوهشی بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) گفت: در این بنیاد فرهنگی ۴۰۰ طلبه و ۱۰ گروه پژوهشی برای آموزش علاقمندان و ترویج فرهنگ مهدویت در همه استانها تلاش می کنند.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد صادق کفیل روز سه شنبه در جمع استادان دانشگاه و معلمان استان قزوین در اداره تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهارداشت: باید بپذیریم کار مهمی در حوزه ترویج مهدویت در نظام اسلامی صورت نگرفته و هنوز حق مطلب در این عرصه ادا نشده است.

وی اضافه کرد:با توجه به این کمبود و خلاء احساس شده هیئت امنایی فعال شد تا بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) شکل بگیرد و امروز با راه اندازی آن در استانها امیدواریم گامی اساسی برای ترویج تفکر مهدویت برداشته شود.

کفیل بیان کرد: از ابتدای راه اندازی دفاتر استانی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) خوشبختانه شاهد فعالیتهای متفاوتی هستیم و هر استان بر اساس نیازهای محلی خود فعالیت می کند که این تنوع در کار می تواند موفقیتهای ما را بیشتر کند.

وی اظهارداشت:دراین بنیاد ۴۰۰ طلبه سطح ۳ و ۱۰ گروه پژوهشی و یک گروه ویژه کودک و نوجوان شکل گرفته و فعال شده که تاکنون ۸۰  اثر فرهنگی را تولید کرده است.

معاون فرهنگی و پژوهشی بنیاد حضرت مهدی(عج) تصریح کرد: با راه اندازی ۳۰ دفتر استانی که فعالیتهای متفاوتی دارند نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام کرده ایم و علاقمندان به این مباحث در آنها شرکت می کنند.

حجت الاسلام کفیل یادآورشد: در یک سال گذشته ۴ هزار نفر در دوره تربیت مربی شرکت کردند که این کار با استقبال گسترده مواجه شده است.

اجرای طرح یاران موعود

وی اضافه کرد: با راه اندازی مجتمع مهدی یاوران یک مکان و پاتق دینی و فرهنگی برای منتظران شکل گرفته تا با حضور علاقمندان بتوانیم گفتمانهای دینی را محقق کنیم.

کفیل اظهارداشت:باید بتوانیم با تبلیغ گفتمان های مهدویت همه گروهها بویژه دانش آموزان را با فلسفه انتظار و آموزه های دینی و حضرت مهدی(عج) آشنا کنیم و مسیری را برای تداوم تبلیغات مهدوی مهیا کنیم.

معاون فرهنگی و پژوهشی بنیاد حضرت مهدی(عج) اضافه کرد: تردد چهره های مبلغ مهدویت در مدارس میتوانند تاثیر گذاری مربیان دینی بر روی دانش آموزان را تقویت و زمینه پاسخگویی به سوالات آینده سازان را مهیا کنند.

وی اظهارداشت: در سال های گذشته در برخی مناطق کشور شاهد استقبال بسیار خوب دانش آموزان از مربیان مهدویت بوده ایم به طوری که مدارس خواستار حضور مستمر این مربیان در مدارس و ارتباط با دانش آموزان شده اند.

این کارگاه آموزشی با همکاری تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد