سه شنبه, 27 آذر 1397

نوار کناری

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:755
پژوهشگر علوم روان شناسی :

مدیریت فضای مجازی توسط والدین ضروری است

  • انداز قلم

قزوین- پژوهشگر علوم روان شناسی و فعال قرآنی گفت: اطلاعات تخصصی والدین از فضای مجازی باید بیشتر از فرزندانشان باشد تا بتوانند این فضا را مدیریت کنند.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، نشست تخصصی سواد رسانه و آسیب های اجتماعی در فضای مجازی ویژه پایگاههای فرهنگی و اجتماعی قزوین روز یکشنبه با حضور جمع زیادی از خانواده ها در سالن همایشهای اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

در این جلسه سعید عزیزی با اشاره به اهمیت آشنایی خانواده ها با فضای مجازی گفت:درعصر کنونی کودکان و نوجوانان اطلاعات بیشتری از والدین در مورد فضای مجازی دارند و این وضعیت می تواند موجب بی اطلاعی از اسیب های آن باشد.

وی بیان کرد: خانواده ها باید از روحیات فرزندان خود مطلع باشند و بر اساس آن با آنها رفتار کنند تا تربیت اصولی آنها شکل بگیرد.

عزیزی تصریح کرد: برخی کودکان استاد باجگیری از والدین هستند لذا باید به آی کیو و ای کیو بچه ها توجه کنند و برنامه تربیتی خود را بر اساس آن تنظیم کنند.

این فعال قرآنی اظهارداشت: برخی کودکان قدرت کنترل و مدیریت هیجانات و احساسات و عواطف خود را ندارند که از نظر «ای کیو» پایین هستند و روحیه سلطه گری دارند که نحوه برخورد با این کودکان متفاوت است.

عزیزی گفت: کودکان معمولا نقطه ضعف والدین خود را می دانند و برای رسیدن به خواسته های خود باجگیری می کنند که اگر والدین با رحیات آنها و روشهای پاسخگویی آشنا باشند می توانند با آن مقابله کنند.

پژوهشگر علوم روانشناسی بیان کرد: والدین باید روی عزت نفس کودکان کار کنند و با تقویت آن زمینه خودباوری را درآینده سازان کشور مهیا کنند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد