شنبه, 04 خرداد 1398

نوار کناری

ما 9 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:760
امام جمعه قزوین:

فضای مجازی بهترین فرصت برای ترویج نماز و احکام دینی است

  • انداز قلم

قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: با مدیریت فضای مجازی می توانیم ضمن کاهش تهدید این فضا از این فرصت برای ترویج نماز و احکام دینی استفاده کنیم.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در سومین اجلاس استانی نماز که در سالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد اظهارداشت: امکان ندارد که نماز اقامه شود و بدی در کنار نماز صورت پذیرد.

نماینده ولی فقیه در قزوین بیان کرد: وقتی که انسان از نماز حفاظت کند و آن را درست بجای آورد نماز هم از انسان حفاظت خواهد کرد و هیچ معصیت و بدی با نماز جمع نخواهد شد.

آیت الله عابدینی افزود: مسئولین استان باید با ارزیابی مداوم نمره اقامه نماز استان را افزایش دهند و اکنون که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب قرار داریم حالا باید بیان شود که در این سالها نمره اقامه نماز در شهر و محله ما به چه میزان افزایش یافته است.

نماینده ولی فقیه در قزوین گفت: اگر فضای مجازی آسیب هایی در برداشته اما با مدیریت درست، حضور جدی و فرصت سازی می توانیم آن را به یک اهرم قدرتمند و فرصت برای خانواده ها تبدیل کنیم.

آیت الله عابدینی تصریح کرد: زمانی که پیوند نماز و فضای مجازی برقرار شود همان فضای تهدید آور برای جهانیان تبدیل به فرصت خواهد شد.

وی گفت: در نمونه های مختلف دیدیم که استفاده از فضای محازی در بیدار گری کشورهای منطقه چقدر تاثیر داشته است و نمازگزاران باید بسیج شوند در معرکه جنگ فضای مجازی وارد شوند زیرا قطعا میتوان از ظرفیت های این بخش استفاده مفیدتری کرد.

آیت الله عابدینی یادآورشد: نماز موجب رفع آلودگی و کاهش اسیب های اجتماعی می شود و کسی که بتواند با این دید از ظرفیتهای فضای مجازی استفاده کند موجب جذب خیر و استفاده مفید از این فضا خواهد شد.

وی گفت: آرامش و احساس امنیت از موهبت های نماز است که سبب شده نسخه شفابخش همه بیماری ها در ذکر و یاد خدا باشد ونماز مهم ترین شکل از ذکر و یاد خداست.

نماینده ولی فقیه در قزوین خاطر نشان کرد: پیشنهاد می کنیم در قزوین تحولی در حوزه نماز ایجاد کنیم و برای ترویج فرهنگ اقامه نماز فعالت ارزشمندی ایجاد کنیم.

عابدینی گفت: در حال حاضر فضای مدیریتی استان ما خیلی بهتر از گذشته شده و در حوزه نماز کارهای خوبی صورت گرفته که امیدواریم تداوم یابد.

وی افزود: نماز نشان وحدت است و مسلمانان در نماز برای یکدیگر سلامت و وحدت و منفعت آرزو میکنند و امیدواریم تاثیر واقعی نماز در جامعه دیده شود.

آیت الله عابدینی در ادامه گفت: نماز موجب تقویت وحدت و همدلی در جامعه می شود و در کاهش آسیب های اجتماعی نیز تاثیرگذار است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد