شنبه, 27 بهمن 1397

نوار کناری

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:777
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

دومین کنگره واعظ قزوینی آبان ماه امسال در قزوین برگزار می شود

  • انداز قلم

قزوین- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: در راستای احیاء مکتب شعر آئینی دومین کنگره آیت الله واعظ قزوینی با محوریت بررسی شخصیت« سالک قزوینی» آبان ماه امسال در قزوین برگزار می شود.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه ساماندهی شئونات فرهنگی روز پنجشنبه با حضور استاندار و مدیران فرهنگی در استانداری قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام علی نعمت الهی در این جلسه گفت: در استان قزوین هفت مکتب شاخص داریم که شعر آئینی، خوشنویسی، نقاشی، تعزیه، معماری از شاخص های آن است که برای احیاء این مکاتب برنامه ریزی شده است.

وی اضافه کرد: اداره ارشاد برای احیاء مکتب خط، شهرداری برای معماری، و تبلیغات اسلامی برای مکتب شعر آئینی مسئولیت یافتند تا در این زمینه اقدام کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: کنگره آیت الله واعظ قزوینی دو سال قبل کلید خورد و با راه اندازی شورای سیاست گذاری کمیته های علمی، تبلیغات، پشتیبانی، فرهنگی شکل گرفت و برنامه ها به صورت مدون پیگیری شد.

وی اضافه کرد: برای بازسازی و نوسازی مقبره واعظ در امامزاده حسین (ع) هم باید برنامه ریزی کنیم که این موضوع پیگیری خواهد شد.

نعمت اللهی یادآورشد: در کنگره اول ۱۵ اثر علمی از ۱۴ استان به دبیرخانه رسید و بیش از ۴۲۰ میهمان در مراسم شرکت کردند که در این میان ۲۵ مقاله علمی و ۱۶ مقاله برگزیده برای چاپ و انتشار برگزیده شد.

وی اظهارداشت:کار ارزشمندی بابرگزاری این کنگره در استان صورت گرفت و امسال در نظر داریم در دومین دوسالانه کنگره آیت الله واعظ قزوین شخصیت «سالک قزوینی» را معرفی کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: دومین کنگره در آبان ماه امسال برگزار خواهد شد و با تشکیل کمیته های تخصصی برای نشست های آینده برنامه ریزی شده است.

وی در خصوص اهداف برگزاری کنگره شعر آئینی گفت: مهمترین هدف ما معرفی شخصیت های فرهنگی و تولید محتوی در این مکتب است تا بتوانیم منبع غنی از اشعار دینی در اختیار مداحان قرار دهیم تا کیفیت و محتوای مداحی نیز تقویت شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد