شنبه, 27 بهمن 1397

نوار کناری

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:780
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

روحانیون شاغل در ادارات برای اقامه نماز مدارس همکاری می کنند

  • انداز قلم

قزوین- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: برای ترویج فرهنگ نماز از ظرفیت روحانیون شاغل در ادارات برای اقامه نماز جماعت در مدارس قزوین استفاده می کنیم.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی نعمت اللهی در جلسه ستاد اقامه نمازکه روز یکشنبه در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: اقامه نماز در مدارس از اهمیت خاصی برخوردار است و همه باید کمک کنیم تا این فریضه بخوبی برگزار شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: برای تامین روحانی در مدارس آمادگی داریم از روحانیون شاغل در ادارات استفاده کنیم و هر هفته یک نفر به مدارس برای اقامه نماز جماعت اعزام شود.

وی اضافه کرد: امام جماعت ادارات، کارخانه ها نیز می توانند به صورت موردی در مدارس حضور یافته و کمبودها را جبران کنند.

محمد درافشانی مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری قزوین هم گفت: همه وظیفه شرعی داریم تا در ترویج فرهنگ نماز کوشا باشیم و ما نیز آماده همکاری هستیم.

وی بیان کرد: برای کمک به اقامه نماز جماعت در مدارس مشارکت می کنیم و در صورت تعیین میزان مشارکت سایر دستگاههای اجرایی برای ایاب و ذهاب امام جماعت به مدارس همکاری خواهیم کرد.

حجت الاسلام غلامرضا عادل مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین هم گفت: موضوع نماز از اهمیت خاصی برخوردار است و همه باید کمک کنیم تا این فریضه بخوبی اقامه شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۰ مبلغ دینی در حوزه کودک فعال هستند که در اختیار اداره اوقاف است و آمادگی داریم از ظرفیت این مبلغان برای اعزام به مدارس و اقامه نماز دانش آموزان بهره گیریم.

اکبر اسکندری نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین هم گفت: کتب مورد نیاز همه نمازخانه های مدارس را در زمینه آموزش نماز تامین می کنیم.

سید علی موسوی فرماندار شهرستان قزوین هم اظهارداشت: در کمیته شهرستانی برای تامین اعتبار مورد نیاز نمازخانه مدارس اقدام لازم صورت خواهد گرفت.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد