سه شنبه, 01 مرداد 1398

نوار کناری

ما 9 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:781

هفتمین جشن دانش آموزی روزه اولی در قزوین برگزار شد

  • انداز قلم

 ۵۰۰ دانش آموز پسر در قزوین جشن روزه اولی خود را با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین برگزار کردند.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، هفتمین جشن روزه اولی ها پنجشنبه شب با حضور آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان ،داود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، حکمت اله داودی ریئس شورای اسلامی شهر قزوین ،حجت الاسلام علی نعمت الهی مدیرکل تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام عباس نظری معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام علی انصاری معاون پرورشی آموزش و پرورش استان و جمعی از دانش آموزان در سالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام علی نعمت الهی در این مراسم گفت: برای هفتمین سال پیاپی جشن روزه اولی ها در استان برگزار می شود و شما وارد مرحله جدیدی از زندگی خود می شوید که بسیار ارزشمند است.

وی اضافه کرد: رسیدن به سن تکلیف ورود به مرحله ای است که آغاز ایمان واقعی به خدا تلقی می شود و شما وارد عبادت آگاهانه می شوید که باید قدر آن را بدانید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: جشن تکلیف آغاز بندگی خداست و عبادت و اعمال مذهبی شما از امروز شکل واقعی به خود می گیرد که امید است از همین امروز تکلیف شرعی خود را بخوبی انجام دهید.

نعمت الهی بیان کرد: همه انسانها در خسران و زیان هستند مگر آن که به خدا ایمان آورده و عمل صالح انجام دهند تا سعادت دنیا و آخرت آنها تضمین شود.

وی اظهارداشت: مهمترین رسالت پیامبر احیاء مکارم اخلاقی بود و بهترین اعمال همان عبادتی است که به نزدیکی الهی منجر شود.

نعمت الهی یادآورشد: تلاش کنید به وظیفه دینی خود عمل کنید و این فصل جدید را در زندگی از همین سنین با عبادت، اهمیت دادن به نماز و روزه آغاز کنید و در فرایض دینی سستی به خود راه ندهید.

در ادامه حجت الاسلام حسین قدوسی از روحانیون شاخص در تعلیم و تعلم امور دینی در خصوص اهمیت نماز، فواید روزه، ثواب نماز جماعت مطالبی بیان و برنامه هایی اجرا کرد.

در این مراسم حکمت اله داودی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین هم اظهارداشت: دانش آموزانی که به سن تکلیف رسیده و توفیق روزه گرفتن و اقامه نماز را یافته اند باید خدا را شاکر باشند و با جدی گرفتن فرایض دینی نعمت الهی را سپاسگزار باشند.

در این مراسم ۵۰۰ دانش آموز پسر که به سن تکلیف رسیده اند برای اولین بار توانستند با روزه گرفتن از فیوضات ماه رمضان بهره مند شوند.

دانش آموزان پس از اقامه نماز به امامت آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین افطار خود را با امام جمعه قزوین باز کردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد