جمعه, 30 فروردين 1398

نوار کناری

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:787
مسئول بسیج طلاب و روحانیون استان قزوین:

۳۰ شهید طلبه در کنگره شهدای قزوین معرفی شوند

  • انداز قلم

قزوین- مسئول بسیج طلاب و روحانیون استان قزوین گفت: معرفی ۳۰ شیهد طلبه در کنگره سه هزار شهید استان قزوین در برنامه ها گنجانده شود.

اخبار مديركل
 

به گزارش خبرنگار مهر، اولین جلسه ویژه تشکل های دینی به منظور هماهنگی برگزاری کنگره سه هزار شهید استان در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد.

ابوالفضل مصطفایی مسئول بسیج طلاب و روحانیون استان قزوین در این جلسه گفت: خاطرات ۱۰۰ شهید طلبه و روحانی در استان ثبت و ضبط شده که در کنگره شهدا ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در دفاع از حرم ۳۰ طلبه به شهادت رسیدند افزود: دیدار از خانواده شهدا باید قبل از کنگره در دستور کار قرار گیرد تا دین خود را به این والامقامان ادا کنیم.

محسن چگینی دبیر ستاد برگزاری کنگره سه هزار شهید استان قزوین هم اظهارداشت: استان قزوین در برگزاری یادواره شهدا در ردیف ۲۵ قرار دارد و باید از تجربه استانهای همجوار استفاده کنیم تا کیفیت کار بالا برود.

وی اضافه کرد: برگزاری کنگره یک حرکت عاطفی، احساسی، دینی و تکلیف شرعی است و در مناسبات اداری نمی گنجد لذا باید با همه وجود آنچه در توان داریم بکار گیریم تا مراسمی در خور شهدا در قزوین برگزار  شود.

چگینی تصریح کرد: شهدایی چون علی قاریانپور مظلوم و گمنام مانده اند که باید در کنگره به آنها نیز توجه شود.

قوامی کارشناس تبلیغات اسلامی استان هم گفت: دو هزار هیئت مذهبی داریم که از این ظرفیت برای معرفی شهدا در ۱۰ شب ایام محرم استفاده کنیم.

بهنام قاسمی کارشناس رسانه تبلیغات اسلامی استان هم اظهارداشت: شهدای حرم هم ظرفیت خوبی برای مطرح شدن دارند و باید در کنگره مورد توجه قرار گیرند.

بتول نظری پور معاون امور بانوان تبلیغات اسلامی قزوین هم گفت: جامعه از بی اخلاقی در رنج است و رسالت افراد متدین و فرهنگی در شرایط کنونی سنگین است و باید ظرفیت تشکل های دانش آموزی برای معرفی خانواده شهدا و شهدای دانش آموزی بخوبی استفاده کنیم.

قاسم حامدی مسئول شورای هیئت های مذهبی هم اظهارداشت: دیدار با خانواده شهدا باید بر اساس یک برنامه منسجم و منظم برگزار شود.

در این جلسه اعضاء بر دیدار با خانواده شهدا، برگزاری شب شعر، استفاده از ظرفیت مداحان تاکید کردند.

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد