پنج شنبه, 06 تیر 1398

نوار کناری

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:790
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

سواد رسانه ای خانواده ها و جوانان باید تقویت شود

  • انداز قلم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت:برای کاهش آسیبهای فضای مجازی باید سواد رسانه ای همه گروهها ازجمله طلاب، روحانیون وخانواده ها با همکاری تبلیغات اسلامی افزایش یابد.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی نعمت الهی روز چهارشنبه در دیدار با مسئولان چند کانون فرهنگی فعال در عرصه فضای مجازی که در تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد اظهارداشت: در شرایطی که عرصه فضای مجازی با مخاطبان زیادی روبروست باید همه ما با نحوه استفاده از این فضا و نیز آسیب های آن آشنا باشیم و برای آن برنامه ریزی کنیم.

وی اضافه کرد: به نظر می رسد در زمینه سواد رسانه ای در میان بسیاری از گروههای جامعه با مشکلاتی مواجهیم و از فضا عقب مانده ایم و این خلاء باید توسط فعالان فرهنگی بسرعت جبران شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: به نظر می رسد سواد رسانه ای بسیاری از خانواده ها و حتی طلاب و روحانیون در این زمینه کم است و باید بتوانیم ضمن داشتن مهارت استفاده از این فضا از آسیب ها و پیامدهای آن هم مطلع شده و برای مقابله با آن آماده باشیم.

نعمت الهی تصریح کرد: وظیفه نهادهای فرهنگی از جمله تبلیغات اسلامی در مورد افزایش سواد رسانه ای مردم بسیار سنگین است و با برگزاری دوره های آموزشی و کلاس های تخصصی برای گروههای مختلف باید بسرعت عقب ماندگی خود در این عرصه را برطرف کنیم.

وی اضافه کرد: امروز در کنار خطابه و وعظ در منبرها باید طلاب جوان وروحانیون هم با فضای مجازی آشنا باشند و از این ظرفیت هم برای تبلیغ دین و پاسخگویی به شبهات استفاده کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین ضمن تشکر از اقدامات انجام شده و برگزاری دوره های تربیت مربی سواد رسانه ای گفت: امکانات این نهاد فرهنگی در اختیار کانون های فرهنگی فعال در عرصه فضای مجازی است تا خانواده ها و جوانان با این ابزار نوین بیش از گذشته اشنا شده و راه درست استفاده از آن را بیاموزند.

در ادامه سجاد عنایتی مسئول یکی از کانون های فرهنگی فعال در عرصه سواد رسانه ای گفت: در دوره تربیت مربی فضای مجازی در اردیبهشت ماه امسال بیش از ۲۵۰ نفر شرکت کردند که پس از قبولی در آزمونها تعداد ۱۰ نفر به عنوان مربی با هیئت های مذهبی همکاری خواهند کرد.

وی اضافه کرد: برای پیاده شدن رهنمودهای مقام معظم رهبری در کاهش آسیب های فضای مجازی باید فعالیتهای فرهنگی و آموزشی برای افزایش سواد رسانه ای مردم را بیشتر کنیم تا به اهداف خود دست یابیم.

عنایتی از همکاری صمیمانه و هماهنگی خوب تبلیغات اسلامی در برگزاری دوره های آموزشی سواد رسانه ای تشکر و قدردانی کرد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد