دوشنبه, 29 مهر 1398

نوار کناری

ما 6 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:805
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین:

200 ایستگاه صلواتی در شهر قزوین در ایام محرم برپا شده است

  • انداز قلم

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: با فعالیت ستاد تسهیلات محرم و برپایی ۲۰۰ ایستگاه صلواتی در ایام سوگواری ماه محرم خدمات فرهنگی در اختیار هیئت های مذهبی قرار می گیرد.

اخبار مديركل

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس نظری روز پنجشنبه در بازدید از ستاد تسهیلات محرم در قزوین اظهارداشت: با فرا رسیدن ماه محرم اقدامات مناسبی برای اجرای شایسته عزاداری ها در استان صورت گرفته است.

وی افزود: ستاد تسهیلات محرم به منظور خدمات رسانی مطلوب تر به هیئت های مذهبی و عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) از۱۰ روز قبل از محرم فعالیت خود را آغاز کرده است و با بهره گیری از جوانان علاقمند تلاش می کند تا امور دسته های سوگواری به خوبی پیش برود.

حجت الاسلام نظری بیان کرد: در ستاد تسهیلات محرم دستگاههای مختلفی عضویت دارند از جمله نهادهای فرهنگی و دینی، نیروی انتظامی، شهرداری، شورای هیئات مذهبی و سازمان پسماند و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین که با کمک تبلیغات اسلامی نسبت به خدمات رسانی اقدام شده است.

وی اظهارداشت: تلاش می کنیم با کمک این ستاد خدمت رسانی به سهولت در اختیار هیئت ها قرار گیرد و در این میان برنامه ریزی ها به صورتی است تا دسته های عزاداری با قوانین و مقررات اجتماعات هم آشنا شوند و آن را مراعات کنند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآورشد: آموزش حقوق شهروندی هم در اولویت برنامه ها قرار دارد تا دسته های عزاداری نسبت به مسائل محیط زیست، ترافیک و همچنین نحوه ایجاد آرامش دسته های عزاداری برای جلوگیری از سلب آسایش مردم مطلع شوند.

وی اضافه کرد: بیش از ۲۰۰ ایستگاه صلواتی در سطح شهر در ایام محرم در مناطق مختلف راه اندازی شده و از مسئولان هیئت های مذهبی انتظار داریم با برنامه های خوب و مفید موجب جذب عزارادان حسینی بویژه جوانان ونوجوانان در این هیئت ها شوند.

نظری گفت: باید برخی آسیب های عزاداری ها مانند رعایت نشدن بهداشت، ایجاد ترافیک و آلودگی صوتی از قبل جلوگیری شود تا مشکلی در این ایام برای شهروندان ایجاد نشود.

وی اظهارداشت: باید تلاش کنیم تا زیبایی های معنوی فرهنگ سرخ عاشورابا استفاده از ابزارهای نوین مانند فضای مجازی به جوانان معرفی شود و از نمایش بدبینی و خرافات و غلو های کاذب در این ایام جدا خودداری کنیم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد