دوشنبه, 05 خرداد 1399

نوار کناری

ما 13 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:809

همایش«ما رایت الا جمیلا» در قزوین برگزار شد

  • انداز قلم

مسئول کارگروه بانوان کمیته فرهنگی، آموزشی ستاد اربعین استان قزوین گفت: در آستانه اربعین حسینی همایش«ما رایت الا جمیلا» در قزوین برگزار شد.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، همایش «ما رایت الا جمیلا» روز پنجشنبه با حضور سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و ۵۰۰ نفر از بانوان استان در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد،

بتول نظرپور  در حاشیه این همایش در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: جابر بن عبدالله انصاری، نخستین کسی بود که با پای پیاده از مدینه به زیارت حرم امام حسین (ع) رفت و این حرکت نمادین امروز بصورت یک حرکت خودجوش به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی و مذهبی توانسته میلیون ها نفر مشتاق اباعبدالله الحسین (ع) را با پای پیاده به کربلا بکشاند تا اینگونه عشق و اراده خود را به سالار شهیدان نشان دهند.

وی افزود: در راستای خدمت رسانی به زائران حسینی امسال با برپایی موکب های ویژه بانوان تلاش شده است تا بانوان زائر با شرایط سهل تری خدمات ویژه اربعین را دریافت کنند.

 دبیرجمعیت بانوان فرهیخته استان قزوین گفت:با اعزام ۱۰ نفر از بانوان تحصیل کرده ومسلط به زبان عربی این امکان فراهم شده است تا خدمات موکب ها در اختیار بانوان زائر قرار گیرد که این کار می تواند زمینه ارتباط بیشتر فعالان موکب با زائران خارجی را فراهم کند و به تبادل فرهنگی منجر شود.

نظرپور بیان کرد: برای تحقق این هدف امسال برنامه ها پررنگ تر از سالهای گذشته برگزار می شود تا بانوان با آداب زیارت آشنا شوند.

وی یادآور شد: با همکاری سازمان حج و زیارت استان قزوین بانوانی که در سامانه سماح برای زیارت اربعین ثبت نام کرده اند با ارسال پیامک به این مراسم دعوت شدند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد