پنج شنبه, 06 تیر 1398

نوار کناری

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:810
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

اربعین فرصتی طلایی برای معرفی اندیشه های حسینی است

  • انداز قلم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: اربعین فرصتی طلایی برای معرفی شعارها و اندیشه های والای امام حسین(ع)به مردم جهان است و ما باید با کارهای فرهنگی از این شرایط بخوبی استفاده کنیم.

اخبار مديركل

به گزارش خبرنگار مهر، همایش «ما رایت الا جمیلا» روز پنجشنبه با حضور سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و ۵۰۰ نفر از بانوان استان در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام علی نعمت الهی در این مراسم در خصوص اهمیت رویداد مهم اربعین اظهار کرد: اربعین یک ظرفیت و فرصت مغتنمی است برای جهان اسلام و شاید همه دنیا که باید از آن بخوبی استفاده کنیم.

وی افزود: شعارهای امام حسین(ع) در این پیاده روی ابعاد جهانی خود را پیدا می کند زیرا در این راهپیمایی از همه ادیان کلیمی، زرتشتی، مسیحی و سایر مذاهب می ایند و در کنار آن حضور خبرنگاران و عکاسان و فیلمبردارانی از اقصی نقاط جهان حضور پیدا می کنند تا از طریق رسانه های مطرح جهان و خبرگزاری ها این حماسه بی نظیر را به تصویر بکشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: اربعین فرصتی طلایی برای معرفی امام حسین (ع) است و به عنوان یک برند جهانی و فرصتی طلایی محسوب می شود.

وی بیان کرد: زائرانی که مشرف می شوند هوشمندانه عمل کنند و به وحدت ایران و عراق اهمیت دهند زیرا امروز تفکر وهابی، داعشی و تکفیری چشم دیدن این وحدت را ندارند و یک جمعیت شناور۲۰ میلیونی ارزشمند است.

نعمت اللهی یادآورشد: باید به میزبانی عراقیها اهمیت دهیم و احترام بگذاریم و اصرار به رفتن به داخل حرم در این ایام نداشته باشیم و در این میان نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنیم.

وی اظهارداشت: در این مراسم مبلغینی را اعزام می کنیم تا برنامه های فرهنگی را اجرا کنند و انتظار داریم فقط به امور تشریفات و پذیرایی و نذریات توجه نشود بلکه امور معنوی و فرهنگی در اولویت باشد.

تشکیل ۱۴ کمیته در استان قزوین

نعمت اللهی بیان کرد: ۱۵ کمیته در کشور و ۱۳ کمیته در استان بسیج شده اند تا یک هدف مهمتری محقق شود و بیشتر دنبال خروجی فرهنگی هستیم.

وی اضافه کرد: در کمیته فرهنگی بسته های فرهنگی هم تهیه شده و با نوسانات ارزی امسال ۲۰ هزار جزوه و بسته آماده توزیع شده و بهتر است این فرصت را مغتنم بشماریم و از ظرفیت فرهنگی اربعین بیشتر استفاده کنیم.

برپایی ۴ موکب ویژه بانوان در عراق

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: امسال ۴ موکب ویژه بانوان شامل دو موکب در نجف، یک موکب در کربلا و یک موکب در مسیب برپا خواهد شد و در این میان ۱۰ مبلغه خواهر و ۵۰ روحانی مرد نیز اعزام می شود.  

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد