چهارشنبه, 30 مرداد 1398

نوار کناری

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:818

مجمع عمومی اساتید گفتمان دینی در استان قزوین برگزار شد

  • انداز قلم

انتخاب هیات موسس مجمع اساتید گفتمان دینی استان قزوین درمحل اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار گردید.

اخبار مديركل
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین، مجمع عمومی اساتید گفتمان دینی استان به همت اداره کل تبلیغات اسلامی و با حضور علیرضا مزروعی دبیر گفتمان‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور در اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

دبیر گفتمان‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: اهم راهبردهای مجمع اساتید گفتمان‌های دینی عبارتند از: «تأکید بر رویکرد برون گرا و تعامل و همکاری‌های بین دستگاه‌های فرهنگی و دینی»، «رصد فرصت‌های تبلیغی به منظور دستیابی به فضای فرهنگی کشور»، «تقویت نقش هدایتی و حمایتی سازمان تبلیغات اسلامی برای شکل‌گیری و پیشرفت‌ فعالیت‌های فرهنگی ـ تبلیغی توسط نخبگان و فرهیختگان جامعه»، «شناخت ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فردی و گروهی»، «هم‌اندیشی و مبادله یافته‌ها و تجارب علمی، پژوهشی و اجرایی»، «شبکه‌سازی کارگروه‌های تخصصی در برگزاری گفتمان‌های دینی» و «بومی سازی موضوعات متناظربامسائل فرهنگی واجتماعی استان ها » از مهم‌ترین اهداف تشکیل این مجمع محسوب می شوند.
مزروعی با اشاره به اینکه باتشکیل کارگروه های تخصصی در چهار عنوان کلی شامل: دین و زندگی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ارتقای سوادرسانه ای و اقتصاد مقاومتی گفت: ده‌ها موضوع در ذیل هر یک از این عناوین می‌گنجد و اساتید گفتمان‌های دینی می‌توانند به صورت تخصصی بر روی هر یک از موضوعات کار کنند.
اساسا اساتید بومی گفتمان دینی نسبت به وضعیت اجتماعی، فرهنگی و دینی منطقه خود، ازعلم و آگاهی و بینش نه صرفا انتزاعی که تجربی ومحسوس برخوردارند و با بیان این اندیشمندی در گفتار و عمل و آثار خود، موجب بصیرت افزایی و جریان سازی فرهنگی درمیان جوانان ونوجوانان می‌گردد.
اساتید بومی که در هر استان حضور دارند هم با خرده فرهنگ‌های هر منطقه در ارتباط مستقیم هستند و هم با آنچه که مسئله و دغدغه فرهنگی و اجتماعی استان است. این اساتید با تبادل نظر و نگاه پژوهش محور می‌توانند هم در مسئله شناسی و هم حل مسئله از لحاظ کارشناسی مؤثر باشند.
وی گفت: برای تشکیل مجمع اساتید در گام اول باتشکیل مجمع عمومی هیات موسس تعیین می‌شوند و بدین منظور اساتید با توجه به گرایش‌های علمی و آموزشی و مهارتی درچهار کارگروه تخصصی دین و زندگی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ارتقای سواد رسانه ای و اقتصاد مقاومتی عضو می‌شوند و اعضای هر کارگروه تخصصی با اکثریت آراء یک نفر از داوطلبان را به‌عنوان سرپرست کارگروه جهت حضور در هیات موسس انتخاب می‌‌کنند.
وی خاطر نشان کرد: در تدوین این برنامه سعی شده است تا با شناخت فعالیت‌های اصلی سازمان تبلیغات اسلامی و شرایط محیطی که سازمان در آن فعالیت می‌کند راهبردهاواهداف برنامه گفتمان دینی تدوین و با تعریف شاخص‌های اندازه‌گیری نتایج فعالیت‌ها ارزیابی شود.
مزروعی اضافه کرد: رویکرد مأموریتی این مجمع فعالیت علمی، پژوهشی، آموزشی، هدایتی و نظارتی خواهدبود.

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد