چهارشنبه, 30 مرداد 1398

نوار کناری

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:820
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

۹ دی ماه نمونه ای از حرکت بصیرتی مردم در دفاع از نظام است

  • انداز قلم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: حماسه ۹ دی ماه نمونه ای از حرکت بصریتی مردم آگاه کشور در دفاع از ارزشهای دینی، انقلاب اسلامی و نظام است.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت فرارسیدن ۹ دی ماه نشست بصیرتی با حضور جمعی از بسیجیان روز پنجشنبه در نمازخانه تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام علی نعمت الهی در این نشست گفت: پیامبر مامور به تعلیم است تا هم کتاب و هم حکمت را تعلیم دهد تا مردم با بصیرت زندگی کنند.

وی افزود: چه بسا کسانی که قران را بلدند و حفظ هستند اما از فهم عمیق این کتاب الهی محرومند و در این میان حکمت همان دانش و بینشی است که می تواند انسان را از انحراف و کج روی بازدارد و شما را به سعادت برساند.

نعمت الهی یادآورشد: تامل یعنی تدبر و دوراندیشی و بصیرت و اگاهی یعن عمیق شدن در مفهوم لذا آیات الهی هم ناظر به تامل و تدبر در قرآن است تا به عمق اموزه های دینی برسید.

وی بیان کرد: داشتن و آموختن کتاب به تنهایی فایده ندارد بلکه باید بصیرت داشت تا به نتیجه رسید، در ظهر عاشورا لشکر عمرسعد(حافظ قرآن بود) هم نماز را اقامه کردند و تفاوت دو لشکر امام حسین و عمر سعد بصیرت و دوراندیشی و تعمق در دین بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآورشد: تیمور لنگ هم قرآن را حفظ بود اما از سر انسانها مناره ساخته بود چون حکمت و بصیرت نداشت و به بیراهه رفته بود.

قرآن، مهمترین منبع بصیرتی

وی اظهارداشت: قرآن، مهمترین منبع بصیرتی است و با توسل به آن می توان راه درست را شناخت و در آن گام برداشت.

نعمت الهی گفت: تامل در احوال گذشتگان و یاد خدا بصیرت بخش است و همه باید مراقب باشیم و بصیرت را در همه شئون مورد توجه قرار دهیم زیرا اگر انسان نسبت به اطرافش بصیرت داشته باشد گمراه نمی شود.

وی اظهارداشت: حب دنیا مانع بصیرت انسان است و همانگونه که جهان اسلام از اغاز تاکنون با فساد و انحراف مواجه بوده در همه دوران بصیرت واقعا لازم است تا گمراه نشویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآورشد: مال دنیا چشم ما را به روی حقیقت بسته است و امروز همه ما به پست، مقام و ثروت گرفتار شده ایم و چشم خود را روی حقیقت بسته ایم و یادمان رفته چرا انقلاب کردیم که تنها راه بیدار شدن بصیرت است.

وی گفت: در شرایطی که اینهمه دشمن داریم اگر به توصیه های امام راحل و رهبری بی توجه باشیم آسیب می بینیم از خدا می خواهیم بصیرت دهد تا از مسیر منحرف نشویم.

نعمت الهی اضافه کرد: مردم ما آگاهند و از مسیر بصیرت خارج نمی شوند اما به نظر می رسد برخی مسئولان با رفتار غلط خود می خواهند به نظام آسیب بزنند ولی مردم بصیر اجازه نخواهند داد این انقلاب و نظام آسیب ببیند.

وی اظهارداشت: ۹ دی ماه نمونه ای از حرکت بصیرت گونه مردمی است که خیلی از بدخواهان، سلطنت طلبان، منافقان تلاش کردند به ارکان نظام آسیب بزنند اما به لطف الهی و بصیرت مردم شکست خوردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد