چهارشنبه, 30 مرداد 1398

نوار کناری

ما 8 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:824
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین:

ویژه برنامه های دهه فجر با رعایت شئونات ایام فاطمیه باشد

  • انداز قلم

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: با توجه به تقارن جشن های دهه فجر با ایام فاطمیه باید شئونات دینی و مذهبی در برنامه ها بدقت لحاظ شود.

اخبار مديركل

به گزارش خبرنگار مهر، یکصدمین جلسه ستادساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی استان قزوین روز دوشنبه با محور هماهنگی برنامه های ایام فاطمیه با حضور جمعی از مدیران و نمایندگان ادارات ذیربط در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام عباس نظری در این مراسم اظهارداشت: با برنامه ریزی درست باید از ظرفیت های استان در راستای نشر و گسترش فرهنگ دینی و معارف اسلامی و اهل بیت بیشترین بهره ببریم.

وی افزود: از مداحان و سخنرانان دهه مبارک فجر انتظار داریم به تقویت وحدت و انسجام جامعه کمک کنند و به دلیل تقارن جشن فجر با ایام فاطمیه به این مناسبت های مذهبی هم توجه جدی داشته باشند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین اعزام مبلغان زن و مرد به مناطق مختلف استان به منظور ترویج سبک زندگی فاطمی و بیان دستاوردهای انقلاب را از مهمترین برنامه های این ایام عنوان کرد.

حجت الاسلام نظری بر لزوم ایجاد وحدت در این شرایط تاکید کرد و گفت: دشمنان با روشها و ترفندهای مختلف تلاش می کند با ایجاد تفرقه به اهداف شوم دست یابد و به نظام ضربه بزند لذا برای مقابله با دسیسه های استکباری باید با حفظ وحدت توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.

وی تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ها بویژه رسانه ملی و بهره گیری از دیدگاه کارشناسی لازم است نسبت به معرفت افزایی جامعه اقدام کنیم.

حجت الاسلام نظری در ادامه بر تشکیل شورای تامین در سطح شهرستان ها، بهره مندی از امامزادگان به عنوان قطب فرهنگی، تامین امنیت مراسم و تشکیل دسته های عزاداری تاکید کرد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین، برگزاری همایش و گردهمایی عمومی در مصلی نماز جمعه، همایش ویژه مبلغین و مبلغات و بانوان فاطمی را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این ایام دانست.

در ادامه اعضا در خصوص نحوه برگزاری جشن های دهه فجر و نیز ایام فاطمیه نکاتی را یادآور شدند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد