پنج شنبه, 06 تیر 1398

نوار کناری

ما 31 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:845
حجت‌الاسلام والمسلمین علی نعمت الهی:

پیام رهبری نقشه راهی برای دهه پنجم انقلاب است

  • انداز قلم

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین گفت: پیام رهبری نقشه راهی برای دهه پنجم انقلاب است تا با یک رویکرد جدید به افق‌های دور بیاندیشیم.

اخبار مديركل

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین،حجت‌الاسلام والمسلمین علی نعمت الهی در نشست خبری مربوط به تشریح طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی در سکونت‌گاه‌های غیررسمی که در اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد،‌ با اشاره به حضور پرشور مردم در بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اظهار کرد: راهپیمایی گسترده امسال تمام معادلات استکبار جهانی را برهم زد.

وی افزود: توطئه‌های سران امریکایی در این راستا انجام می‌گرفت که ایران چهل سالگی خود را نبیند، اما حضور گسترده مردم رفراندوم دیگری برای انقلاب بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین با اشاره به صدور پیام رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب اذعان کرد: پیام رهبری نقشه راهی برای دهه پنجم انقلاب است تا با یک رویکرد جدید به افق‌های دور بیاندیشیم.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی در سکونتگاه‌های غیررسمی قزوین ابراز کرد: یکی از مسائل جدی و مهم در جامعه ما که طی سال‌های اخیر شتاب گرفت، موضوع آسیب‌های اجتماعی بود که دربخش عمده ای از جامعه پرشتاب است که مدیریت غیرصحیح و تاثیر مسائل خارجی از عوامل آن است.

این مسئول فرهنگی بیان کرد: اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، سکونتگاه‌های غیررسمی و فساد و فحشا جزو آسیب‌های جدی استان قزوین است، البته نقش رسانه‌های بیگانه در این میان که در راستای هجمه به خانواده قدم برمی‌دارند، بی‌تاثیر نیست.

وی عنوان کرد: ما به دنبال تبرئه خود نیستیم، بلکه وجود فقر و مشکلات اقتصادی و بیکاری در این میان بی‌تاثیر نبوده است، بنابراین با دستور مستقیم وزارت کشور سازمان تبلیغات اسلامی این وظیفه را پیدا کرد که دربحث رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کند.

نعمت الهی ادامه داد: طرحی با عنوان مناطق آسیب پذیر در قزوین آغاز شده و ۱۶منطقه آسیب‌پذیر به همت بهزیستی و نیروی انتظامی و اطلاعاتی شناسایی و طی نامه ای از سوی استانداری برای رسیدگی به ما ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه سه استان قزوین و همدان و زنجان به‌عنوان پایلوت حوزه آسیب‌های اجتماعی در کشور انتخاب شد، گفت: از نوروز سال گذشته این طرح را آغاز شد و قزوین جزو استان‌هایی بود که توانست این طرح را به خوبی آغاز کند و روحانیون در این محلات مستقر شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین بیان کرد: تبلیغ موفق تبلیغی است که سه ویژگی را دارا باشد، روحانی از بین مردم، دربین مردم و از جنس مردم باشد و در تلخ کامی و شادی‌های مردم حضور داشته باشد.

نعمت الهی یادآور شد: نمایندگان مجلس، بهزیستی، دبیرخانه کانون مساجد، سازمان فرهنگی و ورزشی، نیروی انتظامی در اجرای این طرح همکاری داشتند و سیاست ما به تداوم طرح است که به بودجه پیش بینی شده بستگی دارد

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد