چهارشنبه, 30 مرداد 1398

نوار کناری

ما 24 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:849
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور:

حضور نخبگان در سازمان تبیلغات اسلامی بیشتر می شود

  • انداز قلم

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: با تشکیل هیئت های اندیشه ورز، زمینه حضور بیشتر نخبگان در فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی فراهم می شود.

اخبار مديركل

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام روح الله حریزاوی روز چهارشنبه در شانزدهمین نشست سراسری مدیران حراست سازمان تبلیغات اسلامی و مجامع وابسته که با عنوان«صیانت هوشمندانه از فرهنگ دینی و فرهنگ عمومی» در سالن باغستان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: آسیبهای اجتماعی از مهمترین دغدغه های کشور است که همواره مقام معظم رهبری از آن به عنوان چالش های مهم جامعه یاد کرده اند و دستور داده اند برای کاهش آن برنامه ریزی شود و از مهمترین جلسات انقلاب اسلامی نیز محسوب می شود.

وی افزود: طرح راهبردی سازمان تبلیغات که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده به صورت دقیق و هوشمندانه و با مطالعه برنامه ریزی شده است.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور بیان کرد: ایجاد تحول که از منویات مقام معظم رهبری است در اولویت برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی قرار گرفته و با جدیت دنبال می شود.

وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری وظیفه سازمان را در عرصه های فرهنگی خطیر دانسته اند و فرموده اند تبلیغات اسلامی باید کاری کند که مردم در این مقطع حساس ایستادگی و مقاومت را با اتکا به مبانی دینی بیاموزند و بکار بندند تا در فراز و نشیب های تاریخی بتوان با مقاوت از مشکلات عبور کرد و به هدف رسید.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور عنوان کرد: امام خمینی (ره) با نهضت خود روح الهی را در کالبد انسانها دمیدند و اسلام را از فردیت نجات دادند و به عنوان یک پدیده در جهان کنونی مطرح کردند که امروز وظیفه داریم از آن صیانت کنیم.

وی یادآورشد: اگر احکام و توصیه های اسلام ناب محمدی در جامعه بخوبی تبیین شده و بدرستی در کشور اجرا شود مردم پای انقلاب اسلامی می ایستند و همچنان حامی انقلاب و نظام خواهند بود.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور، پیاده نشدن اسلام ناب در متن جامعه را در ردیف نفوذهای نرم دانست و گفت: غرب می خواهد نخبگان کشور به شیوه علوم انسانی آنها پرورش یابند لذا با تهاجم فرهنگی و استفاده از رسانه های خود تلاش می کنند تبلیغات گسترده ای در این عرصه داشته باشند که ما نیز باید هوشیار باشیم و برنامه های مقابله ای را اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه  امروز علوم سیاسی نجات بخش بشر نیست، گفت: تمدن سازی اسلامی بالاترین شکوه اسلام ناب است که در آن انسان‌های دارای آرمان تمدنی پرورش خواهند یافت.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اینکه مردمی کردن تبلیغ از ماموریت های حراست است تصریح کرد: تقویت اراده جمعی جامعه برای یک مبارزه تمدنی موجب تحول فرهنگی در جامعه می شود و حراست باید از چنین حرکتی حمایت کند.

حجت الاسلام حریزاوی بیان کرد: امروزه شاهد حاکم شدن نوعی رخوت در دستگاههای اجرایی و ادارات دولتی هستیم که به ویژه دستگاههای فرهنگی کشور هم دچار آن شده اند به گونه ای که مقام معظم رهبری در این حوزه دغدغه زیادی دارند و از نهادهای فرهنگی انتظار می رود برای مقابله با جنگ نرم دشمن ضمن تلاش شبانه روزی با برنامه گام بردارند.

حجت الاسلام حریزاوی تصریح کرد: جریان اصلاح طلب مدعی مردم سالاری است اما این کلمه تنها در زمان انتخابات مطرح می شود که اتفاق تلخی است زیرا باید نقش مردم در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی بسیار پر رنگ دیده شود.

وی یادآورشد: انجام امور مردم، خدمت رسانی، عشق ورزی و محبت واقعی به مردم، عفو و گذشت، برخورد با قانون شکنان و باندهای سودجو و منفعت طلب، فلسفه وجودی حکومت در اسلام است و باید این مسائل از سوی متولیان مورد توجه قرار گیرد.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور  گفت: جریان انتصابات جوان توسط رهبری در کشور آغاز شده  و چندین امام جمعه جوان در این مسئولیت قرار گرفته اند و برخی ائمه جمعه باسابقه هم برای میدان دادن به جوان‌ها استعفا داده‌اند که امیدواریم این رویکرد جوان گرایی دستاوردهای خوبی در عرصه فرهنگی جامعه داشته باشد.

وی اظهار کرد: باید کاری کنیم تا حضور نخبگان فرهنگی در سازمان تبلیغات بیشتر از گذشته شود و در این راستا تشکیل هیئت اندیشه‌ ورز در این سازمان می تواند نقطه امید بخشی باشد.

حریزاوی دانش حکمرانی هر حکومتی را دارای چهار سطح دانست و افزود: سطح عالی شامل رهبری که مأموریت آن هدایت جامعه است، لایه دوم حاکمیت با مأموریت تنظیم‌ گری، لایه سوم دولت با مأموریت تسهیل‌گری و لایه چهارم نیز مردم با رویکرد تصدی‌گری است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات در لایه دوم حاکمیتی قرار دارد که در گذشته به‌عنوان دستگاهی تسهیل ‌گر مطرح بود اما لازم است به یک سازمان تنظیم گر تبدیل شود.

حجت الاسلام حریزاوی در ادامه به جایگاه اداره اطلاعات در تامین امنیت مردم اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری سربازان گمنام امام زمان در حوزه اطلاعات را از مجاهدان خاموش که ثواب‌های بیشماری نصیب آنها می شود دانسته اند و ما نیز قدردان خدمات فرزندان متعهد خود در این عرصه که موجب تقویت امنیت سازمان و کشور شده اند هستیم.

حجت الاسلام حریزاوی یادآورشد: حراست از یک سازمان، در واقع حراست از مواضع و اندیشه ها و افکار است و باید مراقب باشیم تا این وظیفه در شرایط حساس کنونی بخوبی صورت گیرد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد