چهارشنبه, 02 بهمن 1398

نوار کناری

ما 7 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:861
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

بیانیه گام دوم انقلاب و رونق تولید را محوربرنامه ها قرار می دهیم

  • انداز قلم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: استفاده از ظرفیت های سازمان برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و تبلیغ فرهنگ استفاده از کالای ایرانی و رونق تولید در اولویت برنامه های امسال است.

اخبار مديركل

حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت الهی در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح مهمترین اقدامات انجام شده در سال گذشته اظهار داشت: با همه محدودیت‌های مالی در سال گذشته توانستیم با رویکرد تعامل و هم افزایی نسبت به پیشبرد برنامه‌ها و رسیدن به هدف گام برداریم.

وی بیان کرد: یکی از کارهای شاخص انجام شده توسط تبلیغات اسلامی اجرای طرح مقابله با کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق ۱۶ گانه بود که به دستاوردهای خوبی رسیدیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآور شد: در اجرای این طرح توقع زیادی داشتیم که کمک مالی و ابزاری کنند تا بتوانیم به اهداف خود برسیم ولی با همه محدودیت‌ها به نتایج خوبی رسیدیم.

نعمت الهی افزود: با اجرای این طرح در ۱۶ منطقه حاشیه نشین و سکونت گاه‌های آسیب پذیر تعداد ۵۰۰ معتاد را شناسایی و به کمپ‌ها معرفی شدند که با کارهای انجام شده برخی ترک اعتیاد کرده و برخی نیز مشغول کار شدند.

وی اظهار داشت: در این طرح با محور طلاق هم ورود کردیم و پس از بررسی مسائل اقتصادی، اخلاقی، اجتماعی، که منجر به طلاق می‌شود برای کاهش این معضل هم اقدام کردیم که در کاهش آن بسیار مؤثر بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآور شد: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی، دادن مشاوره برای گره گشایی اقدام شد و این طرح نیز مورد استقبال قرار گرفت و توانستیم از فروپاشی خانواده‌ها جلوگیری کنیم.

وی گفت: با تعامل خوبی که با نهادهای مختلف از جمله کمیته امداد، بهزیستی، شهرداری، استانداری، دادگستری صورت گرفت علاوه بر عمل به وظایف ذاتی تبلیغات اسلامی نسبت به بهسازی و نوسازی و تأمین نیازهای رفاهی مناطق هم اقدام شد و با پیگیری امور در مناطق ۱۶ گانه برای ساخت بوستان، آسفالت معابر، تأمین روشنایی و نیازهای بهداشتی هم اقدام شد.

نعمت الهی اظهار داشت: این طرح امسال نیز در مناطق ۱۶ گانه اجرا می‌شود و در صورت تأمین اعتبار تلاش می‌کنیم ناحیه شهری مهرگان نیز به آن اضافه شود.

اعزام سه هزار مبلغ به مناطق شهری و روستایی

نعمت الهی بیان کرد: در اعزام مبلغ هم شاهد افزایش فعالیت‌ها بودیم و در رمضان، محرم و سایر مناسبت‌های مذهبی هم ۳ هزار مبلغ به شهرها و روستاها برای ترویج احکام دینی اعزام شدند.

وی اظهار داشت: برگزاری دوسالانه شعر واعظ قزوینی از دیگر کارهای انجام شده بود که به تولید آثار فاخری منجر شد و آثار رسیده به صورت مجلدی چاپ و منتشر خواهد شد.

نعمت الهی افزود: این دو سالانه موجب احیای مکتب شعر آئینی شد و امیدواریم در سال‌های دیگر نیز تداوم یابد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: جشنواره دین در رسانه از کارهای خوبی است که قرار بود در بهمن ماه سال گذشته اجرا کنیم که به دلیل همزمانی با دوسالانه واعظ این جشنواره به سال جاری منتقل شد و در سه ماهه اول امسال آن را برگزار می‌کنیم.

نعمت الهی بیان کرد: مهمترین هدف ما در برگزاری این جشنواره که در بخش‌های مختلفی مانند مقاله، شعر، داستان، عکس، گزارش خبری برگزار می‌شود تلاش می‌کنیم تا رسانه‌ها را به انعکاس مسائل دینی سوق دهیم تا از این موضوع غفلت نشود.

وی اظهار داشت: امروز دایره شبهات دینی در جامعه زیاد شده اما در رسانه‌ها صفحه حوادث پر رنگ تر از مباحث دینی است لذا به دنبال این موضوع هستیم تا با کمک رسانه‌ها ضمن شناسایی نیازها به شبهات پاسخگو باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآور شد: به صورت هوشمندانه و هدف دار باید بتوانیم نیازهای روز جامعه را شناسایی و برای پاسخگویی اقدام کنیم و در این میان گاهی یک عکس یا مقاله و یا شعر می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد.

نعمت الهی اضافه کرد: به نظر می‌رسد در شعور دینی در جامعه ضعف‌ها و کمبودهایی داریم و نیازمند افزایش عقلانیت دینی در میان مردم جامعه هستیم که در این میان رسانه‌ها نقش تعیین کننده دارند و انتظار داریم به صورت مستمر به این موضوع توجه کنند.

وی اظهار داشت: آنچه در جشنواره دین در رسانه دنبال می‌کنیم شاید در وضعیت ایده آل محقق نشده اما حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد اهداف ما را تأمین کرده که باید در ادامه برگزاری آن بتوانیم به دستاوردهای بیشتری برسیم.

بیانیه گام دوم رهبری را پیگیری می‌کنیم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری عنوان شد چراغ راه آینده و محور مهم ما در برنامه‌های آ تی است و امروز که انقلاب به بلوغ رسیده باید گام‌های علمی بلندی در دنیا برداریم و در مسیر محورهای تعیین شده از سوی رهبری گام برداریم.

نعمت اللهی اظهار داشت: باید در مسیر تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تولید علم را جدی بگیریم و در ارتقای جایگاه علمی کشور تلاش کنیم تا بتوانیم در کنار موفقیت‌های به دست آمده در نانو، تکنولوژی، هسته‌ای در سایر بخش‌ها هم موفق باشیم.

وی اضافه کرد: در فضای حفظ ارزش‌ها و انقلابی بودن نباید فکر کنیم رسالتمان تمام شده بلکه لازم است هوشمندانه عمل شود و با روحیه جهادی و انقلابی گام‌های مؤثری در این مسیر برداریم.

رونق تولید، مشکلات اقتصادی را حل می‌کند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به نامگذاری امسال با محور رونق تولید یادآور شد: باید باور کنیم همه کشورهای توسعه یافته ابتدا خود را باور کرده‌اند سپس به موفقیت در اقتصاد رسیده‌اند و ما هم لازم است با اعتماد به نفس و اتکا به داشته‌های خود در مسیر موفقیت حرکت کنیم.

نعمت الهی اظهار داشت: ایران اسلامی یک کشور غنی و پر ظرفیت با توانمندی‌های متنوع است و اگر مدیریت منطقی در کارها صورت گیرد و از این ظرفیت‌ها بخوبی بهره برداری کنیم می‌توانیم به دستاوردهای بزرگی برسیم.

وی اضافه کرد: اگر بتوانیم اقتصاد خود را از رکود خارج کرده و رونق بخشیم سایر بخش‌ها نیز شتاب گرفته و به شکوفایی خواهد رسید.

نامگذاری سال یک حرکت استراتژیک است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: نامگذاری سال به نام رونق تولید یک حرکت استراتژیک و مهم است که رهبر انقلاب بر آن تاکید دارند و تا زمانی که این مهم را محقق نکنیم مشکلات معیشتی مردم حل نمی‌شود.

وی اضافه کرد: باید مردم به مصرف کالای ایرانی علاقه نشان دهند و تولیدکنندگان نیز افزایش کیفیت محصولات خود را در اولویت قرار دهند تا این اعتماد ایجاد شود و شاهد بالا رفتن کیفیت کالاهای ایرانی باشیم.


نعمت الهی بیان کرد: البته در تولید نباید نگاهمان فقط به داخل باشد و کالا را فقط برای ایرانی تولید کنیم بلکه لازم است با شناسایی بازارهای صادراتی نسبت به این موضوع هم رویکرد صادرات محور داشته باشیم و به ارز آوری فکر کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اضافه کرد: کشورهای همسایه ظرفیت خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی دارند و با برنامه ریزی می‌توان از این ظرفیت برای توسعه صادرات استفاده کرد.

مردم باید باور کنند خرید کالای ایرانی به اقتصاد، معیشت و اقتدار کشور کمک می‌کند و در این میان نقش نهادهای فرهنگی از جمله تبلیغات اسلامی در ترویج این فرهنگ خودباوری و مصرف کالای ایرانی تأثیرگذار است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآور شد: با کمک ظرفیت‌های موجود و شبکه‌های تبلیغ، روحانیون و طلاب؛ منابر و مساجد و شبکه مجازی، هیئت‌های مذهبی می‌توانیم فرهنگ سازی و تبلیغ کنیم تا گرایش به خرید و مصرف کالای ایرانی برای رونق تولید بیشتر شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد