شنبه, 05 مهر 1399

نوار کناری

ما 6 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:866
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

۱۲۰۰ مبلغ مذهبی در ماه رمضان به مناطق مختلف اعزام می‌شوند

  • انداز قلم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: برای تبلیع در ایام ماه مبارک رمضان ۱۲۰۰ مبلغ دینی به مناطق مختلف استان اعزام می‌شوند.

اخبار مديركل

همایش طلایه داران تبلیغ به مناسبت ماه مبارک رمضان ظهر پنجشنبه با حضور آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، ائمه جمعه و جماعات و روحانیون در سالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت الهی در این همایش اظهارداشت: زیرساخت‌های فکری کشور توسط مطهری شکل گرفت و شهید شدن ایشان ضربه مهلکی به انقلاب بود.

وی با بیان اینکه نیاز امروز جامعه حکمت است، افزود: در طول تاریخ هر کجا آسیب دیدیم به دلیل نداشتن حکمت و بصیرت بود.

شبکه تبلیع مؤثرترین ابزار جامعه برای بصیرت افزایی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: شبکه تبلیع مؤثرترین ابزار جامعه برای بصیرت افزایی است و روحانیون از مؤثرترین ابزار برای بصیرت افزایی و آگاهی بخشی جامعه محسوب می‌شوند.

وی یادآور شد: هر چند امسال را با حوادث تلخ و شیرین زیادی آغاز کردیم و در کنار سختی‌ها آب مورد نیاز کشور تا چند سال آینده تأمین شد که شکرگزار خداوندیم.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت الهی تصریح کرد: مدیریت ادراکارات، احساسات و تحریکات را دشمن آغاز کرده و ما باید با سلاح فرهنگی به جنگ دشمنان برویم.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: تولید از مهمترین عوامل رشد و شکوفایی اقتصاد جامعه است و ایرانیان اثبات کرده‌اند هر جا به خود باوری رسیده‌اند فراتر از انتظار عمل کرده و توانسته‌اند گام‌های بلندی در راستای پیشرفت و تعالی
بردارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی اگرچه شعاری به ظاهر اقتصادی است اما بنا به تاکید رهبر فرزانه انقلاب بخش عظیم حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی به مردم باز می‌گردد و نقش افراد جامعه در این حمایت نه تنها کمرنگ‌تر از دولت و حلقه‌های اصلی اقتصاد تولید یعنی کارگران و سرمایه گذاران نیست، بلکه این نقش بسیار اساسی و با اهمیت است چراکه کم اقبالی افراد جامعه نسبت به تولیدات داخلی
ریشه‌ای فرهنگی دارد.

وی افزود: ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی به تحقق شعار سال کمک می‌کند و روحانیون و مبلغان باید مصرف کالای ایرانی را ترویج کنند.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت الهی اظهار کرد: بیانیه گام دوم رهبری یک منشور انقلاب است که هوشمندانه با نگاه به گذشته و چالش‌های پیش روست که باید مورد تفسیر و تحلیل برای اجرا
قرار گیرد.

وی ادامه داد: در این بیانیه راهبردی معنویت، اخلاق و سبک زندگی مهم‌ترین محورهای مورد تاکید رهبری است و دشمن از طریق آن در صدد وارد کردن ضربه‌های اخلاقی، سیاسی و اقتصادی به ملت ایران است و علما و حوزه‌های علمیه ما وظیفه دارند ان را تحلیل کنند.

حجت الاسلام نعمت الهی بیان کرد: جامعه از معنویت و اخلاق تهی شده و مبلغان و روحانیون باید تربیت دینی را فرهنگ سازی کنند.

وی ادامه داد: با توجه به برگزاری نماز جمعه، دعای ندبه، عاشورا و مراسم محرم، اما همچنان در کشور ناهنجاری‌های مختلف داریم لذا باید در تربیت دینی جدی تر باشیم و در حوزه سبک زندگی فعال‌تر عمل کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت الهی از اعزام ۱۲۰۰ مبلغ مذهبی در ماه رمضان به مناطق مختلف خبر داد و بیان کرد: در ایام ماه مبارک رمضان باید بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، تفسیر آیات اخلاقی قرآن را جدی بگیریم و احکام اقتصادی، رفتاری، خمس، زکات و صدقات بیشتر تبلیغ شود.

وی ضمن تقدیر از طرح «هر جهاد همبستگی ملی» افزود: با توجه به نیازی که مناطق سیل‌زده دارند، اجرای چنین طرحی در تسریع امور و بازسازی منطقه ضروری بود.

 

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد