یکشنبه, 24 شهریور 1398

نوار کناری

ما 8 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:870
در شب میلاد امام حسن مجتبی(ع)

هشتمین جشن روزه اولی ها در قزوین برگزار شد

  • انداز قلم

همزمان با میلاد خجسته کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) ۴۵۰ دانش آموز پسر در جشن روزه اولی ها که به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شده بود شرکت کردند.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، در میلاد خجسته کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) هشتمین جشن روزه اولی‌ها دوشنبه شب با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی نعمت الهی مدیرکل تبلیغات اسلامی، خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش استان، محمد درافشانی رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری قزوین، حجت الاسلام انصاری معاون پرورشی آموزش و پرورش ، حجت الاسلام حسین قدوسی و جمعی از دانش آموزان روزه اولی در سالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

در این مراسم ابتدا استاد و قاری بین المللی حمید شاکر نژاد آیاتی از کلام الله مجید را برای حاضران تلاوت کرد که با استقبال دانش آموزان روبرو شد.

در ادامه حجت الاسلام علی نعمت الهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: جوانی و نوجوانی فرصتی طلایی در اختیار افراد است که اگر درست از آن استفاده شود آینده آنها را تضمین می‌کند.

وی بیان کرد: جوانی را قبل از زمان پیری قدر بدانید و در این دوران دین و معنویت را در خود تقویت کنید تا در بزرگسالی انسانی خودساخته و مؤمن باشید.

نعمت الهی افزود: جوانان پاک سرشت و فطرتی پاک دارند و اگر در این دوران است قدر جوانی را بدانند و چارچوب اولیه زندگی درست شکل بگیرد در بزرگسالی می‌توان میوه‌های آن را چید.

سواد رسانه‌های خود را تقویت کنید

نعمت الهی داشتن سواد رسانه در عصر کنونی را ضروری دانست و یادآور شد: در عصری که فضای مجازی و اینترنت حجم زیادی از وقت افراد را مشغول خود کرده باید با ابزارها و روش‌های استفاده از این فضا آشنا باشیم و از آسیب‌ها نیز خود را مصون کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: داشتن سواد رسانه فقط روش استفاده از ابزار اینترنت و یا ورود در این فضای مجازی نیست بلکه منظور داشتن قدرت تشخیص خوب از بد و سره از ناسره است.

وی گفت: در این شرایط که فضای مجازی در کشور و جهان سلطه زیادی دارد شاید بتوان گفت دین داری و حفظ ایمان سخت‌تر شده اما باید هوشیار بود و بصیرت داشت تا آسیب ندید.

نعمت الهی اظهار داشت: رسیدن به سن بلوغ و اقامه نماز و روزه داری در واقع بیان بندگی خداست و جشن روزه اولی‌ها از کارهای زیبایی است که می‌تواند در سطح گسترده‌تری تداوم یابد.

وی از همکاری آموزش و پرورش، ستاد اقامه نماز، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین و تبلیغات اسلامی در برگزاری جشن روزه اولی‌ها تشکر کرد و گفت: این جشن در همه شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.

در این جشن که با برگزاری تلاوت قرآن و برنامه‌های شاد و مفرح همراه بود ۴۵۰ دانش آموز پسر رسیدن به سن تکلیف و مراسم روزه اولی خود را جشن گرفتند.

امسال در ماه رمضان ۱۸ هزار دانش آموز روزه اولی ماه رمضان را درک می‌کنند و رسیدن به سن بلوغ را جشن می‌گیرند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد