شنبه, 05 مهر 1399

نوار کناری

ما 13 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:872
سرپرست معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین:

برنامه های تابستانی تبلیغات اسلامی از ۵ تیر در قزوین آغاز می شود

  • انداز قلم

سرپرست معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: برنامه های تابستانی اوقات فراغت در محلات آسیب پذیر و سکونت گاههای غیر رسمی از ۵ تیر تا ۲۰ مرداد ماه در استان قزوین برگزار می شود.

اخبار مديركل

جلسه هماهنگی اوقات فراغت روحانیون مستقر و امامان محلات در مناطق آسیب پذیر پیش از ظهر سه شنبه در محل اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

رضا فضلی در این جلسه با اشاره به اهمیت توجه به فعالیت‌های فرهنگی در ایام تابستان اظهار داشت: با تعطیل شدن مدارس ضرورت برنامه ریزی برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان مناطق محروم و
آسیب پذیر دو چندان می‌شود که باید به آن اهمیت بیشتری دهیم.

وی بیان کرد: نبود امکانات فرهنگی، ورزشی مناسب در محلات کم برخوردار و محدودیت منابع مالی افراد ایجاب می‌کند برنامه‌های تابستانی با اولویت در این مناطق اجرا شود.

فضلی تصریح کرد: مهمترین وظیفه ما در تبلیغات اسلامی تأمین روحانی و مبلغ مورد نیاز محلات است و از روحانیون انتظار داریم با تعامل بیشتر با خیرین، بخش دولتی، دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی از همه ظرفیت‌های موجود برای پیشبرد برنامه‌ها استفاده کنند.

سرپرست معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآور شد: معمولاً تخصیص اعتبارات محدود حوزه فرهنگی با تأخیر صورت می‌گیرد لذا از روحانیون انتظار داریم با خلاقیت، تدبیر و تلاش مستمر و با بهره گیری از نیروهای محلی در اجرای برنامه‌ها همت کنند تا کارها دچار وقفه نشود.

وی اضافه کرد: هر روحانی مستقر می‌تواند با توجه به موقعیت منطقه هر موضوعی را که لازم دید پیاده کند و ظرفیت‌های محلات را مورد توجه خود قرار دهد و رشته‌ها بر اساس نیازها و علاقه
دانش آموزان تنظیم شود.

فضلی گفت: طرح بوستان معرفت حدود ۱۵ سال است که اجرا می‌شود و امیدواریم با تأمین به موقع اعتبار لازم بتوانیم طرح‌های پیش بینی شده را در تابستان اجرا کنیم.

وی بیان کرد: برای اجرای طرح‌های اوقات فراغت در تابستان فقط دادن اعتبار چاره کار نیست و روحانیون می‌توانند با جلب مشارکت مردم و خیرین سایر نیازهای کلاس‌ها را تأمین کنند.

فضلی اظهار داشت: روحانیون مستقر با تقویت ارتباط خود با مردم، مسئولان دولتی و تشکل‌های مردمی و بسیج می‌توانند جلب اعتماد کرده و به تسریع در امور کمک کنند.

وی گفت: حدود ۹۰ درصد اعتبارات عمرانی اداره تبلیغات اسلامی در اعزام روحانی به مناطق هزینه می‌شود و در این راستا اعزام مبلغ و ساماندهی امور آنها مهمترین رسالت ما محسوب می‌شود.

فضلی تصریح کرد: حوزه فرهنگی نیازمند برنامه ریزی مستمر است و از روحانیون مستقر انتظار داریم میان جوانان رفته و آنها را برای شرکت در کلاس‌های تابستانی تشویق کنند.

وی بیان کرد: کلاس‌های اوقات فراغت با حضور ۱۵ تا ۲۵ نفرتشکیل شود و این تعداد در مناطق مختلف با توجه به استقبال افراد می‌تواند تغییر کند.

سرپرست معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی استان بیان کرد: ماهانه برای استقرار هر روحانی یک میلیون تومان هزینه می‌کنیم و با محدودیت منابع مالی باید با برنامه ریزی منطقی نسبت به ساماندهی امور اقدام کنیم.

کلاس‌های تابستانی ۵۰ روزه است

فضلی در ادامه اظهار داشت: کلاس‌های تابستانی امسال از ۵ تیرماه آغاز شده و تا ۲۰ مرداد به مدت ۵۰ روز ادامه خواهد یافت.

در ادامه روحانیون مستقر در مناطق دیدگاه‌های خود را در خصوص اجرای برنامه‌های تابستانی مطرح کردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد