پنج شنبه, 30 آبان 1398

نوار کناری

ما 6 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:873
رئیس حوزه علمیه قزوین:

انس با قرآن نجات بخش انسانها از آسیب های دنیوی است

  • انداز قلم

رئیس حوزه علمیه قزوین گفت: انس با قرآن و الگو گرفتن از اهل بیت (ع) راه نجات انسانها از آسیب های اجتماعی و معضلات دنیوی است.

اخبار مديركل

حجت الاسلام علی عباسی صبح روز پنجشنبه به مناسبت فرار رسیدن شهادت امام جعفر صادق (ع) در جمع کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین اظهارداشت: آشنایی با سیره ائمه
معصومین (ع) نجات بخش انسانها در دنیا و آخرت است.

وی افزود: در جامعه ای که نظام اسلامی در آن حاکم شده باید مردم آن به قرآن و احکام دینی انس گرفته و مسیر خود را از اهل بیت بیاموزند تا دچار خطا نشوند.

حجت الاسلام عباسی تصریح کرد: با انس با قرآن می توان از لطف الهی برخوردار شد و اگر انسان مومن باشد از الطاف انسان ساز قرآن برخوردار می شود.

این استاد حوزه بیان کرد: برای انس با قرآن باید نیت خالصانه داشت و کسانی که بدون ایمان و از روی اجبار و یا تظاهر خود را به قرآن نزدیک کنند هیچ خیری نخواهند دید.

وی با اشاره به پیامدهای دوری از قرآن اظهارداشت: افزایش آسیب های اجتماعی ناشی از فاصله گرفتن از آموزه های قرآنی است و ااگر بخواهیم از مشکلات اجتماعی رها شویم باید به دین رجوع کنیم.

رئیس حوزه علمیه قزوین یادآورشد: نورانیت وارد خانه هایی می شود که پلیدی از آن رخت بسته باشد و همه باید مبلغ دین باشیم و مردئم را به انس با قرآن و احکام دینی توصیه کنیم.

وی افزود: استاد دانشجویی که با فرهنگ غربی تدریس کند یا معلمی که نگاه اسلامی ندارد و اساتیدی که رویکرد دینی نداشته باشند هرگز کلامشان تاثیر گذار نخواهد بود.

حجت الاسلام عباسی همچنین به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) و سیره آن حضرت مطالبی بیان کرد.

این مراسم به همت پایگاه بسیج شهدای روحانیت تبیلعات اسلامی قزوین برگزار شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد