سه شنبه, 14 مرداد 1399

نوار کناری

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:874

پیکر دو شهید تازه تفحص شده در قزوین به خاک سپرده می شود

  • انداز قلم

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین گفت: پیکر دو شهید تازه تفحص شده چهارشنبه ۱۲ تیرماه در قزوین به خاک سپرده می شود.

اخبار مديركل

به گزارش خبرگزاری مهر، بهنام پیری در این باره اظهار کرد: مراسم تشییع شهدای تازه تفحص شده «اکبر مهدی‌زاده» و «محرمعلی رویتوند غیاثوند» چهارشنبه ۱۲ تیر از ساعت ۹ صبح از مقابل آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) به طرف گلزار شهدای شهر قزوین برگزار می‌شود.

وی افزود: شهید «اکبر مهدی‌زاده» پس از تشییع در قزوین به زادگاهش در روستای طزرک از توابع تاکستان منتقل و مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر این شهید از ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ۱۲ تیر در روستای طزرک برگزار خواهد شد.

شهید «محرمعلی رویتوند غیاثوند» نیز پس از تشییع در قزوین به زادگاهش کوراندشت منتقل و روز پنجشنبه ۱۳ تیر از ساعت ۱۷ در روستای سوخته چنار از توابع بخش کوهین شهرستان قزوین تشییع و تدفین می شود.

شهید محرمعلی رویتوندغیاثوند، دهم دی ۱۳۴۷، در روستای کوراندشت از توابع شهر قزوین به دنیا آمد و تا پایان دوره ابتدایی درس خواند.

این شهید بزرگوار به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور یافت، بیست و یکم تیر ۱۳۶۷، در ابوقریب توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید، اثری از پیکرش به دست نیامد و طی عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، بعد از گذشت ۳۱ سال تفحص و شناسایی شده است.

همچنین شهید اکبر مهدی‌زاده، یکم شهریور ۱۳۴۶، در روستای طزرک از توابع شهرستان بوئین زهرا به دنیا آمد و تا پایان سطح دوم در حوزه علمیه درس خواند و روحانی بود.

این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، بیست و یکم بهمن ۱۳۶۴، در ام‌الرصاص عراق به شهادت رسید، اثری از پیکرش به دست نیامد و طی عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، بعد از گذشت ۳۴ سال تفحص و شناسایی شده است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد