سه شنبه, 14 مرداد 1399

نوار کناری

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:875

کاروان زیر سایه خورشید در اداره تبلیغات اسلامی قزوین حضور یافت

  • انداز قلم

در ادامه سفر کاروان زیر سایه خورشید به استان قزوین، پرچم متبرک حرم امام رضا(ع) توسط این کاروان وارد اداره تبلیغات اسلامی قزوین شد.

اخبار مديركل

به گزارش خبرنگار مهر، کاروان زیر سایه خورشید از ۱۰ تیرماه وارد استان قزوین شده و تا ۲۳ تیرماه ولادت حضرت ثامن الحجج در این استان اقامت دارد و با بردن پرچم متبرک حضرت ثامن الحجج به نقاط مختلف شهری وروستایی عطر حضرت را در استان پراکنده کرده است.

این کاروان با حمل پرچم متبرک بارگاه امام رضا (ع) روز شنبه پس از حضور در خبرگزاری مهر استان قزوین در اداره تبلیغات اسلامی قزوین حضور یافت و مدیرکل و کارکنان این اداره نیز با بوسه بر پرچم مقدس حضرت امام رضا (ع) عشق و ارادت خود به معصومین (ع) و هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت را نشان دادند.

حجت الاسلام محبوب نسب روحانی این کاروان در جمع کارکنان اداره تبلیغات اسلامی قزوین گفت: یکی از اهداف راه اندازی کاروان زیر سایه خورشید، نشر معنویات و سیره امام رضا (ع) و ارتباط قلبی با مردم ولایت و امامت است.

وی بیان کرد: کاروان زیر سایه خورشید یک حرکت تبلیعی است و باید باورها را علنی کنیم زیرا اگر قرار است الگو سازی کنیم باید ویژگی‌های اخلاقی و دینی را معرفی کنیم و در این میان هیچ شخصیتی بهتر از ثامن الحجج (ع)
نیست.

حجت الاسلام محبوب نسب تصریح کرد: باید زندگی ثامن الحجج را بازگو کنیم تا مردم و نسل جوان متوجه شوند این خانواده بزرگوار را چقدر اذیت کردند اما اراده خدا این بود که دشمنان و بدخواهان نامشان از تاریخ حذف شود و نام آن حضرت همچنان آوازه جهانیان و عاشفان انسانیت و مردانگی باشد.

وی بیان کرد: طرح کاروان زیر سایه خورشید با اجرای برنامه‌های دعا و توسل، قرائت زیارت نامه، روضه خوانی و وعظ و خطابه تلاش می‌کند گروههای مختلف بویژه جوانان با اهل بیت ارتباط بیشتری برقرار کرده و انس بیشتری
با امام رضا (ع) بگیرند.

محبوب نسب اظهارداشت: همه خادمان رضوی در کاروان زیر سایه خورشید با عشق و علاقه و افتخار و به صورت رایگان خدمت می‌کنند و هیچ خدمتی را بالاتر و زیباتر از این حرکت و ترویج فرهنگ رضوی نمی‌دانند.

وی بیان کرد: شاید برای برخی این سوال مطرح شود که مگر دستگاه‌های فرهنگی نمی‌توانند فرهنگ رضوی را تبلیغ کنند که یک کاروان در ۱۰ روز می‌خواهد این کار را انجام دهد که باید اذعان کرد در سفرهای کاروان بهع مناطق مختلف کشور حوادثی رخ داده که باور کردنی نیست و شاهد مسائلی بوده ایم که چیزی جز معجزه نمی‌تواند آن را توجیه کند.

محبوب نسب گفت: با همین پرچم که با خلوص نیت به ایران سفر کرده تاکنون دهها بیمار شفا گرفته و چند اعدامی با ایجاد ترحم در قلوئب اولیای دم بخشیده شده و از چوبه دار قصاص نجات یافته اند و اشک‌های زیادی جاری شده که دعاهایش اجابت شده که برای ما بسیارار ارزشمند است.

وی اظهارداشت: اتفاقات بسیار معنوی و ارزشمندی در سفر این کاروان رخ داده که ثبت و ضبط نشده که به نظر می‌رسد در عرصه رسانهبخوبی این حرکت را به تصویر نکشیده ایم که امیدواریم در روز قلم این خلا جبران شود.

این روحانی از استقبال خوب مردم قزوین از کاروان زیر سایه خورشید تشکر کرد و گفت: باید وارد این فضا بشوید تا معنویت را درک کنید لذا از همه طلبه‌ها انتظار داریم با خروج از فضای سنتی و محور قرار دادن اقتصاد مقاومتی در ترویج فرهنگ رضوی هم تلاش کنند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد