چهارشنبه, 02 بهمن 1398

نوار کناری

ما 4 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:876
سرپرست معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین:

طرح ملی سلام بر امام در مساجد قزوین اجرا می شود

  • انداز قلم

سرپرست معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: طرح ملی سلام بر امام قرائت زیارت امین الله از فردا در مساجد قزوین آغاز می شود.

اخبار مديركل

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه هماهنگی اجرای طرح ملی سلام بر امام (قرائت زیارت امین الله) استان قزوین ظهر سه شنبه در اداره تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

رضا فضلی در این نشست گفت: این طرح در حمایت از فعالیت فرهنگی و تبلیغی در اماکن مذهبی در مسیر معرفت افزایی و استفاده از ظرفیت های مردمی و اماکن مذهبی و فرهنگی، در ترویج فرهنگ رضوی اجرا می شود.

وی بیان کرد: عملیاتی کردن ادعیه خوانی در قالب طرح ملی «سلام بر امام» بر اساس اقتضائات بومی و محلی سراسر کشور عملیاتی شده است.

سرپرست معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآورشد: ساماندهی تشکل های تخصصی برای تقویت و حمایت از برنامه های ادعیه خوانی، فعال سازی مبلغان زن و مرد، مداحان و هیئت های مذهبی، مدارس و دستگاههای فرهنگی پیرامون تبیین و نهادینه سازی زیارت امین الله همانند دعای کمیل و ندبه و زمینه سازی انس و الفت آحاد مردم با سیره معصومنی (ع) و تدبر و عمل به آموزه ها در این طرح مورد توجه قرار دارد.

فضلی در خصوص اهداف این طرح گفت: زیارت امام رضا (ع) از راه دور و اترتباط قلبی با آن امام رئوف، بهره بردن از ثئاب زیارت حضرت رضا (ع) به ویژه برای افرادی که امکان زیارت از نزدیک را ندارند، آشنایی مردم با معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و صفات و عناوین واردشه در فرازخهای زیارت امین الله، ترویج و تعمیق معارف رضوی در قالب جلسات تبیین و تفسیر زیارت امین الله، هم آوایی و هم نوایی دلدادگان و محبان امام رضا (ع) با قرائت زیارت شریفه امین الله در روزهای چهارشنبه هر هفته در سراسر مساجد حسینه های، بقاع متبرکه، هیئت های مذهبی از مهمترین اهداف اجرای این طرح است.

وی اظهارداشت: آستان قدس رضوی، صدا و سیما، سازمان بسیج مستضعفین، سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، کانون جوادالائمه، مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور، کانون مساجد کشور و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه از دستگاههای اجرایی همکار در این طرح هستند.

فضلی گفت: این طرح با معنویت بیشتر در دهه کرامت ابتدا در ۸ مسجد استان و سپس در همه مساجدی که نماز جماعت در آنها برپا می شود اجرا خواهد شد.

در این جلسه حاضران دیدگاههای خود را برای تبلیغ و تشریح اجرای این طرح، تبلیغ در نماز های جمعه و جماعت، استفاده از ظرفیت هیئت های مذهبی، جامعه مداحان، امامان جمعه و جماعات، اطلاع رسانی توسط صدا و سیما و خبرگزاری های و مطبوعات محلی و استفاده از مشارکت مردم مطرح کردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد