شنبه, 05 مهر 1399

نوار کناری

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:880

صبوری و گذشت رمز موفقیت و استحکام خانواده است

  • انداز قلم

استاد اخلاق و خانواده گفت: پایبندی به آموزه های دینی و اخلاقی، صبوری و گذشت و مدارا با همسر و فرزندان بهترین روش بانوان برای حل مشکلات خانوادگی و استحکام بنیان خانواده است.

اخبار مديركل

به گزارش خبرنگار مهر، همایش خانواده موفق با موضوع سبک زندگی اسلامی با هدف تبیین بیانیه گام دوم انقلاب ظهر سه شنبه با حضور جمعی از خانواده ها در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام حسین دهنوی در این نشست اظهارداشت: انگیزه خداوند از توصیه به تشکیل خانواده ایجاد آرامش است و ما نیز باید آموزش ببینیم و یاد بگیریم این آرامش را محقق کنیم.

وی بیان کرد: اگر می خواهید انگیزه خداوند از تشکیل خانواده مصداق پیدا کند، درست ازدواج کنید، ازدواج درست هم یعنی انسان محکوم احساسات و عواطف نشود و عاقلانه ازدواج و عاشقانه زندگی کند.

 دهنوی تصریح کرد: انسانها برای احساس خوشبختی در زندگی به آسایش و آرامش نیاز دارند که آسایش تأمین نیازهای مادی،  جسمانی و فیزیولوژیک انسان است.

این استاد دانشگاه اظهارداشت: در قرآن کریم هم برای تأمین آسایش، آموزه های قرآنی داریم که وظیفه مردان این نیست که از صبح تا شب کار کرده  و لقمه نان حلالی بدست آورند و نیازهای مالی همسرشان را تأمین کنند هر چند این امر،  شرعاً واجب و قانوناً لازم است، ولی کافی نیست.

 وی اضافه کرد: در روایت داریم پیامبر خدا (ص) فرمودند: وقتی مردی برای خانواده اش تلاش می کند مثل مجاهد در راه خداست، اما در کشور ما اکثر بانوان اعم از شاغلین و خانه دارها همیشه می شورند و می روبند و می پزند البته اینکه به فکر غذای همسر خود هستید کار پسندیده و خوبی انجام می دهید اما باید مسائل دیگر را هم مورد توئجه قرار دهید.

استاد دهنوی اظهارداشت: مقام معظم رهبری در مورد سبک زندگی اسلامی رهنمودهای ارزشمندی دارند که اگر به آن توجه کنیم به دستاوردهای خوبی می رسیم.

زنان سنگ صبور خانواده باشند

دهنوی بیان کرد: استحکام خانواده در جامعه اسلامی اهمیت زیادی دارد و با همه تهدیداتی که در عرصه مجازی و اینترنت صورت می گیرد باید بانوان ما به عنوان کلید اصلی استحکام خانواده راههای تقویت بنیان خانواده را بیاموزند.

وی اظهارداشت: یکی از ویژگی های خانواده موفق این است که زن و مرد بتوانند مشکلات ایجاد شده در دوران زندگی را برطرف کرده و به آرامش برسند.

این استاد اخلاق بیان کرد: بسیاری از طلاق ها ناشی از کم ظرفیتی و صبور نبودن همسران است لذا باید با آموزش و فرهنگ سازی بتوانیم سبک زندگی اسلامی را پیاده کرده و خانواده ها را با باورهای دینی آشنا کنیم.

دهنوی اظهارداشت: طلاق بدترین حلال خداوند است که آسیب های زیادی برای زنان، مردان و فرزندان دارد لذا باید خانواده ها را در برابر طلاق مصون کنیم و این موضوع از دغدغه های همه باشد.

وی گفت: صبوری، گذشت، پایبندی به اخلاق و باورهای دینی می تواند به استحکام بنیان خانواده و حل مشکلات کمک کند و بانوان باید این خصلت ها را یاموزند و در زندگی بکار بندند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد