دوشنبه, 29 مهر 1398

نوار کناری

ما 9 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:887
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

نمایش «ردای سرخ خورشید» در قزوین به روی صحنه می رود

  • انداز قلم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: به مناسبت اربعین سالارشهیدان اباعبدالله الحسین (ع) نمایش عاشورایی «ردای سرخ خورشید» به مدت شش شب در قزوین به روی صحنه می رود.

اخبار مديركل

حجت الاسلام علی نعمت الهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: به منظور به تصویر کشیدن قیام عاشورا و آشنا کردن جوانان و نوجوانان و خانواده ها با نحوه شهادت سالار شهیدان و یاران باوفای حضرت امام حسین(ع) به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین و با همکاری شهرداری قزوین، شورای اسلامی شهر قزوین، کانون فرهنگی تبلیغی رستان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان، حوزه هنری، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و گروه هنری سادیار، نمایش ردای سرخ خورشید در بیت الرقیه (س) اعظم قزوین واقع در بلوار اسد آبادی خیابان شیشه چی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه هنرمندان زیادی در این نمایش نقش آفرینی می کنند، تصریح کرد: این نمایش به مدت شش شب از تاریخ ۱۹ الی ۲۴ مهر ماه از ساعت ۱۹  اجرا می شود.

حجت الاسلام نعمت اللهی یادآور شد: نمایش عاشورایی «ردای سرخ خورشید» با سه نمایش متفاوت روضه حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، روضه حضرت ابوالفضل (ع) و روضه حضرت رقیه (س) به روی صحنه خواهد رفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار کرد: نمایش «ردای سرخ خورشید» برای سومین سال است که به کارگردانی حمیدرضا میرآخور و طرحی از کوروش خزایی اصل  اجرا می شود و با هدف معرفی واقعه کربلا به زبان هنر برای عموم شهروندان به تصویر کشیده شود . این نمایش بصورت ترکیبی از هنر تعزیه و نمایش و با نور پردازی فوق العاده جذاب اجرا خواهد شد.

مشاور تاریخی و مذهبی این نمایش نیز حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی نعمت الهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد