شنبه, 05 مهر 1399

نوار کناری

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:902
مشاور استاندار قزوین در امور قرآنی:

مساجد می تواند کانون و محور اجرای طرح " کمک مومنانه " باشد

  • انداز قلم

مشاور استاندار قزوین در امور قرآنی گفت: مساجد با رعایت نکات بهداشتی می توانند کانون اجرای طرح کمک مومنانه و برگزاری محافل قرآنی به صورت مجازی باشد.

اخبار مديركل

 

به گرارش خبرنگار مهر، ستاد استانی هماهنگی برنامه‌های ماه مبارک رمضان با حضور حجت الاسلام والمسلمین نعمت الهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، امامان جمعه و جماعت، مسئولان ادارات، تشکل‌ها و نهادهای فرهنگی و شورای هیئت‌های مذهبی روز شنبه در سالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

در این جلسه مجید وفاپور اظهار داشت: به نظر می‌رسد در موضوع ویروس کرونا مساجد بسیار مظلوم واقع شده اند و در شرایطی که بسیاری از اماکن فعالیت می‌کردند اولین جایی که تعطیل شد مکان‌های دینی بود.

‌وی افزود: در نوع اطلاع رسانی در خصوصی تعطیلی برنامه‌های مذهبی کج سلیقگی شد و اعلام کردند مساجد تعطیل است و تا مدتی حتی اذان و قرآن هم از مساجد پخش نشد در حالی که قرار بود فقط تجمع دینی و مراسم در مساجد تعطیل شود نه این که درب مساجد را ببندیم و همه چیز را متوقف کنیم.

این استاد قرآن تصریح کرد: اگر تبیر می‌کردیم همین مساجد می‌توانست با حفظ پروتکل‌های بهداشتی به عنوان مراکز مدیریت مشکلات و توزیع اقلام بهداشتی و معیشتی مردم در این روزها محور کار باشد و به نتایج خوبی برسیم.

وفا پور اضافه کرد: البته امروز هم اگر قرار باشد فعالیتی در مسجد آغاز شود نگاه ما بر اساس رعایت دقیق نکات بهداشتی تا هیچ فردی آُسیب نبیند اما باید با درایت رفتار کنیم و جایگاه مذهبی مساجد بخوبی صیانت شود.

برنامه‌های قرآنی را در فضای مجازی برگزار می‌کنیم

وفاپور در ادامه با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: با وجه محدودیت‌هایی که در خصوص حضور علاقمندان به قرآن در جلسات تلاوت وجود دارد در حال برنامه ریزی هستیم که در مساجد بزرگ با رعایت فاصله اعلام شده و در سایر مساجد این محفل را با ضبط تلویزیونی به صورت مجازی پخش کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد در اجرای رزمایش کمک مومنانه از مساجد به عنوان کانون فعالیت‌ها استفاده شود.

وفاپور تصریح کرد: در صورت بازگشت شرایط عادی به استان و کشور انتظار می‌رود مساجد در ردیف اولین مکان‌هایی باشد که فعالیت خود را آغاز می‌کند.

هر زمانی که امکان داشت شرایط عادی شد باید اولین جایی باشد که باز شود. چرا مسجد در انتهای تصمیم گیری ها باز می‌شود مظلومیت مسجد را حل کنیم.

در ادامه حجت الاسلام فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه گفت: با شیوع ویروس کرونا که همه فعالیت‌های دینی در مساجد اعم از نماز جماعت، منبر و سخنرانی و مراسم قرآن و مذهبی متوقف شده باید برای برخی خدمتگزاران آن از جمله خادمان آن فکری کرد.

وی افزود: برخی از طلاب و روحانیون جوان که از فعالیت دینی بازمانده اند در معیشت مشکلات جدی دارند که باید به آنها رسیدگی شود.

همچنین حجت الاسلام سید قریش موسوی رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین اظهار داشت: اداره تبلیغات اسلامی لازم است در نامه مکتوب به روستاهایی که روحانی مقیم داشته اعلام کند با مشارکت و همراهی مردم برای برگزاری مراسم عزاداری و مذهبی در فضای مجازی اقدام کنند.

حجت الاسلام عباسی از دیگر روحانیون هم گفت: امیدواریم این حادثه تلنگری برای بازنگری در رفتارها ما باشد و بیشتر از گذشته قدردان نعمت‌های الهی باشیم و در این شرایط رسیدگی به امور نیازمندان را فراموش نکنیم.

سرهنگ ابوالفضل قلی پور نماینده نیروی انتظامی هم از آمادگی برای ایجاد نظم و امنیت در ماه رمضان و جلوگیری از تظاهر به روزه خواری خبر داد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد