شنبه, 05 مهر 1399

نوار کناری

ما 12 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:904
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

۱۵ میلیارد ریال توسط خیرین و هیئت های مذهبی قزوین جمع آوری شد

  • انداز قلم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: با مشارکت خیرین و هیئت های مذهبی استان بیش از ۱۵ میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی برای یاری نیازمندان جمع آوری شد.

اخبار مديركل

 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی نعمت اللهی در جلسه ستاد استانی مقابله و پیشگیری از کرونا که در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد گفت: در کنار اقدامات معیشتی، درمانی و پزشکی و امدادی که برای کاهش آسیب‌های ناشی از کرونا صورت گرفته بود خلاهایی در اقدامات فرهنگی و دینی دیده می‌شد که ضمن شناسایی آنها برای جبران آن اقدام شده است.

وی بیان کرد: با پیش بینی کارهای فرهنگی در کنار سایر بخش‌ها تصمیماتی گرفته شد تا این کمبودها تأمین شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: با همه محدودیت‌های ی که برای جلوگیری از تجمع افراد در اماکن دینی و مقدس ایجاد شد و مراسم و مناسبت‌ها تعطیل شدند اما با یک سیاست مدون و برنامه ریزی روش برنامه‌ها را تغییر دادیم تا فعالیت‌ها متوقف نشود.

وی گفت: هیچ مسجد و هیئت مذهبی در استان تعطیل نیست بلکه با توجه به شرایط ناشی از کرونا تجمع و حضور افراد برای برگزاری نماز جماعت، مجالس ختم و محافل قرآنی ممنوع شده است.

نعمت اللهی یادآور شد: مساجد همچنان کانون فعالیت‌های دینی و مردمی است و در این ایام تولید و توزیع برخی اقلام بهداشتی و مواد غذایی و بسته‌های حمایتی در مساجد با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است.

وی در خصوص مشارکت طلاب و روحانیون در برنامه‌های مقابله با ویروس کرونا هم گفت: با کمک طلاب جهادی در طرح کمک مومنانه و مواسات هم مشارکت کردند و نسبت به تولید ماسک، ضد عفونی مساجد و اماکن دینی و غسل دادن اموات کرونایی با همکاری مأموران آرامستان اقدام شد.

نعمت اللهی اظهار داشت: شبکه تبلیغ در تبلیغات اسلامی در این ایام تعطیل نشده و رویکرد مجازی دارد و با راه اندازی، حسینیه و مسجد مجازی، هیئت و منبر و مجالس ختم مجازی ارتباط مردم و فعالیت‌های مذهبی برقرار شده است.

وی گفت: غسل اموات کرونایی را با همکاری آرامستان و طلاب جهادی انجام دادیم و شاید اولین استانی بودیم که در این موضوع ورود کردیم و نگرانی خانواده‌های متوفیان برطرف شد.

جمع آوری ۱۵ میلیارد ریال کمک خیرین

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: با کمک خیرین و هیئت‌های مذهبی بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی شامل اقلام بهداشتی و غذایی و بسته‌های فرهنگی جمع آوری شده است.

وی اظهار داشت: پروتکل‌های بهداشتی را در کارها رعایت می‌کنیم و طلاب هم برای ساماندهی امور فرهنگی و دینی و ر اه اندازی شبکه‌های مجازی به روستاها عزیمت کرده اند تا برای ارائه خدمات فرهنگی در فضای مجازی برنامه ریزی کنند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد