شنبه, 03 آبان 1399

نوار کناری

ما 48 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:918
امام جمعه قزوین:

گام دوم مواسات با عنوان نهضت تعاون و احسان ادامه می‌یابد

  • انداز قلم

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: گام دوم مواسات با عنوان نهضت تعاون و احسان با چشم‌انداز ایجاد اشتغال ادامه می‌یابد.

اخبار مديركل

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر شنبه ۲۸ تیر ماه ۹۹ در جلسه هماهنگی قرارگاه مواسات و همدلی مؤمنانه که با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین،کمیته امداد امام‌خمینی(ره)، اوقاف و امور خیریه، سپاه صاحب‌الامر(عج)، بسیج سازندگی، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، حوزه علمیه،جبهه فرهنگی انقلاب، و صدا و سیما برگزار شد، اظهار کرد: استان قزوین در امر مواسات جایگاه مناسبی در این شرایط بحرانی داشت و این مهم نتیجه حضور و مشارکت جدی مردم مؤمن استان قزوین است.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص نهضت تعاون و احسان تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با تعبیر نهضت تعاون و احسان در حقیقت آغاز عملیات مرحله دوم نهضت مواسات را اعلام کرده‌اند و لازم است همه با جدیت بیشتر پای کار باشیم.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: همه دشمنان عزم خود را جزم کرده‌اند تا آتش فتنه را در کشور برافروزند و آمریکایی‌ها در تمام سطوح مدیریتی با یکدیگر هماهنگ شده‌اند تا برای حفظ حیات خود، ایران را شعله‌ور کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: ان‌شاءالله تلاش کنیم بخشی از مشکلات معیشتی که مردم با آن دست به گریبان هستند را با تلاش و مشارکت همه اقشار جامعه برطرف کنیم و مرحله دوم را جدی‌تر و با هم‌افزایی بیشتر از مرحله نخست پیش ببریم.

وی بیان کرد: اینکه رهبری فرمودند مواسات و همدلی مؤمنانه به این خاطر است که اگر عنصر ایمان از این حرکت برداشته شود، مسابقه دنیاطلبانه می‌شود و این حرکت ارزش خود را از دست می‌دهد و به همین خاطر تلاش کنیم تا عنصر ایمان و اخلاص از این حرکت فاصله نگیرد.

آیت‌الله عابدینی در ادامه عنوان کرد: قرآن می‌فرماید در راه نیکی و پرهیزگاری با هم تعاون کنید و کلمه تعاون فردی نیست بلکه با هم بودن در آن بسیار مهم است، خداوند انسان را به کار جمعی تشویق کرده است و کار مواسات نیز با کار جمعی پیش می‌رود.

امام جمعه قزوین ادامه داد: خداوند سه عنصر را به‌عنوان عناصر موفقیت در کار جمعی معرفی کرده است که ایمان، تقوا و تسلیم در برابر خداست و اگر رفتارهای اجتماعی را تحلیل کنیم مشاهده خواهیم کرد که گرفتاری‌های ما زمانی است که ایمان، تقوا و تسلیم در برابر خدا را مورد توجه قرار نداده‌ایم.

وی اظهار کرد: نهضت تعاون و احسان را کوتاه مدت نگاه نکنیم و ان‌شاءالله این جریان با جدیت پای کار باشند و هم‌افزایی داشته باشند تا پایه‌گذار حرکت‌های جدی‌تر شوند و کار به جایی برسد به جای کمک به کارگران بیکار، شرکت‌های تعطیل شده را فعال و بازگشایی کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: آموزه‌های دینی به ما می‌آموزند که محور کارها باید مساجد باشند و مساجد پایگاه نماز و زکات قرار گیرند و برای نهضت تعاون و احسان نیز باید مساجد پایگاه و محور قرار گیرند.

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد