جمعه, 08 مهر 1401

نوار کناری

ما 5 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:921
معاون تعلیم و تربیت دارالقرآن الکریم:

ترویج فرهنگ قرآنی هدف اصلی سازمان تبلیغات اسلامی است

  • انداز قلم

معاون تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن الکریم گفت: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ترویج فرهنگ قرآنی است و سازمان تبلیغات اسلامی در راستای ترویج فرهنگ کتاب وحی در جامعه حرکت می کند.

اخبار مديركل

حجت‌الاسلام موسی جامعی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست با هیئت اندیشه ورزان قرآنی استان قزوین با عنوان «طرح نهضت تربیت قرآنی نورالثقلین» که در اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، اظهار داشت: طرح نورالثقلین طرحی مردم پایه است و تمامی اقدامات باید در این طرح مردمی باشد.

وی با بیان اینکه برای جلسه‌های قرآنی خانگی استانداردهایی طراحی شده است، افزود: برای تحقق این طرح باید ساختار و شبکه ایجاد شود و به‌صورت یک شبکه تبلیغی با نگاه تربیت قرآن محور گسترش یابد.

حجت الاسلام جامعی بیان کرد: باید کاری کنیم که یک همکاری و هم افزایی میان نهادهای انقلابی و دلسوز که دغدغه فعالیت‌های قرآنی دارند، ایجاد شود.

وی فعالیت‌های قرآنی در کشور را ناکافی دانست و اظهار داشت: فعالیت‌های قرآنی در کشور کافی نبوده و به حد مطلوب نرسیده لازم است با همت همگانی در راستای تربیت قرآنی تلاش کنیم.

معاون تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن الکریم ادامه داد: در طول این سال‌ها فعالیت‌های مختلف قرآنی در کشور انجام شده اما وضعیت قرآنی کشور مطلوب نیست.

وی یادآور شد: در شبکه قرآن روزانه بیش از ۱۰۰ دقیقه قرآن پخش می‌شود و ۸۰ هزار مسجد در کشور فعالیت دارند و از بلندگوها تلاوت قرآن و اذان پخش می‌شود و حتی دانش‌آموزان ۱۲ سال در نظام آموزشی کشور درس قرآن را پشت سر می‌گذارند، اما آمارها نشان می‌دهد که تنها ۱۰ درصد مردم روزانه قرآن تلاوت می‌کنند.

معاون تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن الکریم، تربیت را حلقه مفقوده در این سال‌ها دانست و اظهار کرد: آموزش و تربیت باید دو ساحت جدا از هم باشد و برای تربیت قرآنی بیشتر از آموزش برنامه ریزی کرده و سبک زندگی مردم را به سمت تعالیم دینی هدایت کنیم و تنها به مقدس بودن قرآن و استفاده در مجالس ترحیم و یا جلسات و همایش‌ها اکتفا نکنیم بلکه باید قرآن را وارد متن زندگی مردم کنیم.

وی تصریح کرد: در طرح نورالثقلین قصد داریم متناسب با زیست بوم هر استان، قرآن را به‌عنوان کتاب هدایت وارد زندگی مردم کنیم.

حجت الاسلام جامعی بیان کرد: به دنبال تحقق رویکرد تربیت قرآنی هستیم راهبردی‌ترین برنامه ما موضوع راه اندازی جلسات خانگی قرآنی است، قرآن باید در محلات و خانه‌های مردم نفوذ کند باید کاری کنیم مردم قرآن را کتاب مقدس ندانند و به عنوان کتاب هدایت شناخته شود.

وی افزود: طرح نورالثقلین طرحی مردم پایه است و تمامی اقدامات باید مردمی باشد و محدود به جلسه‌های اداری نباشد. در واقع خط قرمز ما این است که این طرح نباید دولتی باشد.

حجت الاسلام جامعی گفت: کارگروه‌ها تشکیل و محتوا تولید شده است و امیدواریم با اجرای این طرح گفتمان در کشور شکل بگیرد و اثرگذاری لازم را با اجرای طرح داشته باشیم.

وی اظهار داشت: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ترویج فرهنگ والای قرآنی در کشور است و سازمان تبلیغات اسلامی در راستای ترویج فرهنگ کتاب وحی در جامعه حرکت می‌کند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد