پنج شنبه, 01 مهر 1400

نوار کناری

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:645
اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آوج :

جلسه گفتمان دینی در دبیرستان امام خامنه‌ای شهر آوج

  • انداز قلم

مسئول تشکلهای دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آوج از برگزاری جلسه گفتمان دینی در دبیرستان امام خامنه‌ای شهر آوج خبر داد.

شهرستان آوج

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین،علی اله نوروزی مسئول تشکلهای دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آوج از برگزاری جلسه گفتمان دینی در دبیرستان امام خامنه‌ای شهر آوج خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: این جلسه گفتمان دینی روز سه شنبه مورخ نوزدهم بهمن ماه 95 با موضوع ولایت فقیه مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران در دبیرستان پسرانه امام خامنه‌ای شهر آوج برگزار شد ودر این جلسه حجت‌الاسلام سید ضیاءالدین هاشمی امام جمعه شهر آوج در مورد ولایت فقیه مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران به سخنرانی پرداخت و گفت: یکی از مهم ترین دستاورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، حاکمیت اسلام بر پایه ولایت فقیه است،قدرت‌های استکباری جهان برای چپاول دست‌رنج توده‌های مردم نغمه «جدایی دین از سیاست» را مطرح کردند و با این توطئه توانستند بر جنبه‌های فکری، فرهنگی، دینی و ملی جوامع اسلامی استیلا یافته، منابع مادی و ذخایر زیرزمینی آنها را به غارت ببرند و عجز و یأس را بر جوامع اسلامی حاکم گردانند. پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، بر چنین عقیده و نغمه‌ای خط بطلان کشید و نهضت اسلام را تبدیل به پدیده‌ای منسجم و جهانی نمود.

حجت‌الاسلام هاشمی ادامه داد: امام خمینی (ره) در ادامه قیام خود، تنها به مبارزه با حکومت‌های غاصب و ضد اسلامی اکتفا نکرد بلکه به منظور ایجاد حاکمیت الهی بر اساس موازین اسلام {در عمل} اصل مقدس «ولایت فقیه» را مطرح و زمام امور جامعه اسلامی را خود در دست گرفت و رهبری سیاسی- مذهبی را عینیت بخشید و توانست چهره مخدوش جهان اسلام را اصلاح کرده، تأثیر فوق العاده‌ای بر جهان اسلام و کشورهای جهان سوم بگذارد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد