پنج شنبه, 01 مهر 1400

نوار کناری

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:720
اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آوج :

برگزاری بیش از ۱۰۰جلسه سخنرانی با موضوع آسیبهای اجتماعی در مساجد شهرستان آوج

  • انداز قلم

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آوج از برگزاری بیش از ۱۰۰جلسه سخنرانی با موضوع آسیبهای اجتماعی در مساجد شهرستان آوج خبر داد.

شهرستان آوج

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی عباسی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آوج از برگزاری بیش از ۱۰۰جلسه سخنرانی با موضوع آسیبهای اجتماعی در مساجد شهرستان آوج خبر داد.
وی روز پنج شنبه مورخ یکم تیر ماه ۹۶ طی سخنانی گفت: به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان که بهترین ایام برای تبلیغ دین مبین اسلام و بهترین زمان برای انجام کارهای فرهنگی است و مبلغین و روحانیون که در این ماه مبارک به مساجد و حسینیه های شهرستان آوج اعزام شده اند، بیش از ۱۰۰ سخنرانی با موضوع آسیبهای اجتماعی در مساجد و حسینیه های این شهرستان در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی افزود:آسیب اجتماعی به هر نوع عمل فردی یا جمعی اطلاق می‌شود که در چارچوب اصول اخلاقی و قوامد عام عمل جمعی رسمی و غیر رسمی جامعه محل فعالیت کنشگران قرار نمی گیرد و در نتیجه با منبع قانونی و یا قبح اخلاقی و اجتماعی روبه‌رومی گردد.

وی افزود:هر جامعه‌ای متناسب با شرایط خود، فرهنگ، رشد و انحطاط خود با انواعی از انحرافات و مشکلات روبه‌روست که تاثیرات مخربی روی فرآیند ترقی آن جامعه دارد. شناخت چنین عواملی می‌تواند مسیر حرکت جامعه را بسوی ترقی و تعامل هموار سازد، بطوری که علاوه بر درک عمل آنها و جلوگیری از تداوم آن عمل با ارائه راه حل هایی به سلامت جامعه کمک نماید. به‌عنوان مثال مسأله اعتیاد را در نظر بگیریم. این مساله هم به‌عنوان یک مشکل فردی و هم یک معضل اجتماعی مطرح است. روشن است در سطح اجتماعی منجر به از بین رفتن نیروها و انرژی بارآور جامعه می‌شود. شناسایی علل اساسی و کنترل آنها می‌تواند بسیاری از نیروهای از دست رفته جامعه را تجدید نموده، در مسیر کار سالم جامعه هدایت کند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد