پنج شنبه, 01 مهر 1400

نوار کناری

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:654
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تاکستان :

فعالیت 63 هیئت مذهبی دانش آموزی در شهرستان تاکستان

  • انداز قلم

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تاکستان گفت: تعداد 63 هیئت مذهبی دانش آموزی در شهرستان تاکستان فعالیت می‌کنند.

شهرستان تاكستان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی کریمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی تاکستان گفت: تعداد 63 هیئت مذهبی دانش آموزی در شهرستان تاکستان فعالیت های فرهنگی و دینی متنوعی را اجرا می‌کنند.

کریمی با اعلام این خبر افزود: ضرورت توجه به پرورش دینی افراد، تغذیه فکری، بالا بردن سطح معرفت، بصیرت، بینش دینی، اسلامی و اعتقادی نسل جوان و دانش آموز را از اهداف عمده راه اندازی هیئت های مذهبی در مدارس برشمرد.

وی با بیان اینکه دانش آموزان بیشتر از دیگر اقشار جامعه نیازمند آموزش مسائل دینی و اعتقادی هستند، تشکیل هیئت‌های مذهبی در مدارس را موضوعی ضروری خواند و آن را موجب گرایش دانش آموزان به برنامه‌های دینی، فرهنگی و مذهبی دانست.

رئیس تبلیغات اسلامی تاکستان از هیئت های مذهبی به‌عنوان نیرویی برای مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی نام برد و اظهار کرد: راه اندازی و فعالیت این هیئت ها با رویکرد احیاء و ترویج شعائر دینی و اسلامی در مدارس،سبب تقویت و تعمیق باورهای دینی و اعتقادی دانش آموزان شده و آنان را در برابر آسیب ها و انحرافات اخلاقی مصون می دارد.

کریمی در ادامه اذعان کرد: وجود هیئت های مذهبی در مدارس نقش و اهمیت به سزایی در رشد روحی و معنوی دانش آموزان دارد و سبب نهادینه شدن فضایل اخلاقی و اسلامی در وجود نسل جوان و دانش آموز می‌شود.

رئیس تبلیغات اسلامی تاکستان در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: هیئت های مذهبی دانش آموزی پرچمداران احیاء و برگزاری آئین های مذهبی و ملی در مدارس هستند و گردانندگان آن نیز خود دانش آموزان می باشند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد