جمعه, 30 فروردين 1398

نوار کناری

ما 28 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:670
مسئول ستاد اعتکاف شهرستان قزوین:

۷ مسجد، میزبان مراسم معنوی اعتکاف در قزوین

  • انداز قلم

قزوین- مسئول ستاد اعتکاف شهرستان قزوین گفت : ۷ مسجد در قزوین میزبان مراسم معنوی اعتکاف خواهند بود.

شهرستان قزوين

 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین موسی صفی خانی صبح شنبه در اولین جلسه هماهنگی ستاد اعتکاف با حضور اعضای ستاد و ائمه جماعات، هیئت امنا و دست‌اندرکاران مساجد میزبان معتکفین برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س)، اظهار کرد: اعتکاف از سال‌های پس از انقلاب اسلامی رونق گرفت و امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی شاهد برپایی این مراسم معنوی و پرفضیلت در اقصی نقاط کشور هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه این نشست با هدف برنامه‌ریزی برای برگزاری باشکوه مراسم اعتکاف برگزار شده است، ابراز امیدواری کرد: ان‌ شاءالله با برنامه‌ریزی صحیح شاهد برگزاری اعتکافی معنوی و آبرومند باشیم که بر معنویات معتکفین بیافزاید.

حجت الاسلام صفی خانی بیان کرد: ۷ مسجد در قزوین میزبان این مراسم معنوی خواهند بود که مسجدالنبی «ص»، ویژه برادران معتکف و مساجد امام خمینی(ره)، جامع، غدیر، موسی ابن جعفر(ع)، سنجیده و مسلم ابن عقیل، ویژه خواهران معتکف پیش بینی شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین ادامه داد: ثبت نام از معتکفین فقط به صورت اینترنتی و از طریق سامانه ثبت نام اعتکاف می‌باشد که زمان شروع ثبت نام نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.

این مسئول افزود: در برخی مناطق روستایی و توابع شهرستان قزوین، مانند آقابابا، محمودآباد علم خانی، کوهین، نظام آباد و همچنین اقبالیه نیز شاهد برگزاری این مراسم معنوی خواهیم بود.

وی با اشاره به مراسم معنوی اعتکاف به عنوان عبادتی فردی، عنوان کرد: از آنجا که بعد فردی اعتکاف بسیار پررنگ است و در روایات نیز به آن تأکید شده، لذا از برگزاری برنامه‌های متنوع و متکثر در مراسم اعتکاف تا حد امکان باید اجتناب کرد.

مسئول ستاد اعتکاف قزوین در پایان گفت: برنامه‌های عمومی و فراگیر اعتکاف، محدود و در عین حال کیفی خواهد بود و برگزاری حلقه‌های معرفت از برنامه‌های موفق و موثر در این زمینه است که ضمن پاسخ گویی به شبهات و پرسش‌های معتکفین، عمق بخشی بر ابعاد معرفتی آنان را نیز در پی خواهد داشت.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد