جمعه, 30 فروردين 1398

نوار کناری

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:684
اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین:

اولین نشست انجمن خیرین قرآنی شهرستان قزوین برگزار شد

  • انداز قلم

اولین نشست انجمن خیرین قرآنی شهرستان قزوین با حضور تعدادی از خیرین در روز مبعث نبی اکرم(ص) برگزار شد.

شهرستان قزوين

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین، اولین نشست انجمن خیرین قرآنی شهرستان قزوین با حضور تعدادی از خیرین، سه شنبه 5 اردیبهشت ماه مصادف با مبعث نبی مکرم اسلام(ص) در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برپا شد.

در ابتدای این همایش پس از تلاوت آیاتی از قرآن و مدیحه سرایی در وصف پیامبر اکرم(ص)، حجت‌الاسلام موسی صفی‌خانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین ضمن تبریک بعثت پیامبر اسلام(ص)، گفت: انس عمومی با قرآن در بین آحاد مردم، فرهنگ و اخلاق قرآنی را در جامعه نشر خواهد داد.

وی بیان کرد: با توجه به نزدیکی به ایام ماه رمضان، هر کدام به نحوی وظیفه داریم تا زمینه هر چه بیشتر انس و ارتباط با قرآن، به‌ویژه چاپ و اهدای قرآن کریم و برپایی جلسات قرآن را فراهم کنیم.

حجت‌الاسلام صفی‌خانی درباره مهم‌ترین امور قرآنی قابل حمایت از منابع خیریه انجمن گفت: هزینه چاپ و توزیع قرآن کریم و کتب کمک آموزشی قرآنی، هزینه‌های سرمایه‌ای (تأمین مکان، امکانات و تجهیزات اداری و...) جاری مؤسسات و تشکل‌های قرآنی، برگزاری دوره‌های آموزش قرآن در مناطق دوردست و غیربرخوردار، هزینه‌های تشکیل و برگزاری مستمر جلسات قرآنی و هزینه تولید محصولات فاخر قرآنی در زمینه‌های فرهنگی، هنری و... از جمله اولویت‌های پیشنهادی در این زمینه است.

وی افزود: از جمله فرهنگ‌های غلط جا افتاده در سطح جامعه را در مجالس ترحیم و صرف هزینه‌های گزاف و بعضاً بیهوده در این مجالس شاهدیم که می‌توان این هزینه‌ها را هدفمند کرد و هم‌اندیشی و اقدامات اولیه درباره سوق دادن هزینه‌های متفرقه مجالس ترحیم به ترویج فرهنگ و آموزه‌های قرآن از جمله دیگر اهداف تشکیل انجمن خیرین قرآنی است.

در ادامه برگزاری این نشست، حجت‌الاسلام محمدحسن باریک‌بین با تبریک مبعث نبی عظیم‌الشأن اسلام(ص)، بیان کرد: ان‌شاءالله افراد خوش فکر و فعالی مشارکت داشته باشند و این حرکت مبارکی را که با هدف خدمت به ساحت مقدس قرآن آغاز شده با جدیت استمرار ببخشند.

وی عنوان کرد: تشکل‌های قرآنی فعالی در سطح استان داریم که برای افزایش خدمات و کیفیت فعالیت‌شان نیاز به پشتیبانی و حمایت فکری و اقتصادی دارند و این انجمن باید این ظرفیت را برای تمامی خیرینی که علاقمند به حمایت و مشارکت در فعالیت‌های قرآنی هستند را فراهم کند.

حجت‌الاسلام باریک‌بین خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله تشکیل این انجمن نهال مبارکی است که رشد و گسترش خواهد داشت و باقیات و صالحاتی برای فعالین در این انجمن خواهد بود.

گفتنی است، در اولین نشست انجمن خیرین قرآنی شهرستان قزوین هزینه چاپ و انتشار بالغ بر 6 هزار جلد قرآن کریم از سوی خیرین اهدا شد و اعضای شورای مرکزی این انجمن نیز تعیین شدند.

یادآور می‌شود، نشست بعدی این انجمن با حضور تعداد بیشتری از خیرین و فعالان قرآنی قبل از ایام ماه مبارک رمضان برپا خواهد شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد