دوشنبه, 18 فروردين 1399

نوار کناری

ما 13 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:756
رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین:

رفتار و منش پیامبراکرم(ص) را در جامعه پیاده کنیم

  • انداز قلم

قزوین- رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین گفت: باید منش و رفتار محبت آمیز و عطوفانه پیامبرگرامی اسلام را در جامعه پیاده کنیم و خود نیز عامل به آن باشیم تا به سعادت واقعی برسیم.

شهرستان قزوين

 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام صفی خانی سه شنبه شب درمراسم جشن میلاد پیامبر مهربانی که درسالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد اظهار داشت: حضور در اعیاد دینی و مذهبی و مناسبتهای اسلامی بهترین فرصت برای شادمانی است و جشن میلاد امام زمان و پیامبر اکرم بهترین فرصت برای شادمانی واقعی است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین بیان کرد: این که در جشن های مذهبی کمتر حضور داریم و فقط جشن میلاد امام زمان را باشکوه برگزار می کنیم یک نقص است و باید با شرکت باشکوه در همه جشن های اسلامی نشان دهیم که مسلمانان دنبال شادی واقعی و معنوی هستند.

وی افزود: با این که پیامبری داریم که اسوه اخلاق و مهربانی و عطوفت است اما نتوانسته ایم این رفتار را ترویج کنیم و دشمنان از این کم کاری استفاده کرده اند و به ما آسیب زده اند.

صفی خانی یادآورشد: دشمنان اسلام با به راه انداختن داعش تلاش کردند تا اسلام و مسلمانان را خشن و عصبانی نشان دهند در حالی که مسلمانان جهان با کوچکترین ظلم و ستم واکنش نشان می دهند و در همراهی با ستمدیدگان سرآمد هستند.

وی اظهارداشت: مسلمانان نشان داده اند که رئوف ترین انسانها هستند و شاید کمتر کسی مانند مسلمانان در بلایا و جنایتهایی که علیه بشریت رخ داده عکس العمل نشان داده و برای تسکین آلام مصیبت دیدگان وارد صحنه شده اند اما در تبلیغات ضعیف عمل کرده ایم و این رفتارهای مهربان را ترویج نکرده ایم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین اضافه کرد: در شبکه های اجتماعی ایران را ناامن نشان می دهند و مردم ایران در اوج عطوفت و مهربانی خشن جلوه داده می شوند اما وقتی در یک مدرسه در آمریکا یک نوجوان با اسلحه هم کلاسی های خود را به رگبار می بندد کسی آن را خشونت نمی نامد.

وی گفت: با داشتن پیامبری سرشار از عطوفت و مهربانی وظیفه داریم با تاسی از این الگوی انسانیت ضمن الگو گرفتن و داشتن رفتاری مهربانانه برای ترویج این رفتار در جامعه هم تلاش کنیم.

صفی خانی اضافه کرد: باید روش و منش مهربانی وعطوفت پیامبر را بیاموزیم و در جامعه رواج دهیم تا جامعه به سوی انسانیت گام بردارد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد