جمعه, 08 مهر 1401

نوار کناری

ما 9 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:879
سرپرست اداره تبلیغات شهرستان قزوین:

جشن غدیر در شهرها و روستاهای قزوین باشکوه برگزار می‌شود

  • انداز قلم

سرپرست اداره تبلیغات شهرستان قزوین گفت: با اقدامات انجام شده باید جشن‌های غدیر در شهرها و روستاها باشکوه خاصی برگزار شود.

شهرستان قزوين

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان قزوین پیش از ظهر سه شنبه با حضور حجت الاسلام علی قابل مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین، حجت الاسلام محمد رضا میرزایی سرپرست اداره تبلیغات شهرستان قزوین در سالن جلسات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام محمدرضا میرزایی در این نشست گفت: در مناسبت‌های مختلف مذهبی باید برنامه مدونی داشته باشیم و با مشارکت مردم به صورت خودجوش هم برنامه‌های تدارک دیده شود.

وی افزود: سالروز عملیات مرصاد، روز شهادت امام باقر (ع)، روز عرفه، عید سعید قربان، ولادت امام علی النقی (ع)، عید سعید غدیر خم. اول محرم از مناسبت‌هایی است که برای آن باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

میرزایی تصریح کرد: برای فراگیر شدن برنامه‌ها در شهرها و روستاها لازم است بخشداران به دهیاری‌ها الزام کنند تا پیش بینی لازم برای برگزاری باشکوه و شایسته این جشن بخوبی صورت گیرد.

سید محمد قوامی کارشناس تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی قزوین هم گفت: با برگزاری جلسات شهرستانی باید برای جشن غدیر در مناطق مختلف اقدام کرد و در عید غدیر باید جشن باشکوهی متناسب با این مناسبت برگزار کرد.

وی بیان کرد: جا دارد غدیر را به نحو مطلوب به کودکان و نوجوانان و جوانان معرفی کنیم و برنامه‌های فرهنگی و محتوایی برای این ایام پیش بینی شود.

قوامی اظهار داشت: ولایت برای ما مهم است و در شرایطی که برخی می‌خواهند به این دژ محکم آسیب بزنند همه وظیفه داریم ولایت را بشناسیم و آن را به خوبی معرفی کنیم تا ولایت اهل بیت هم شناخته شود.

وی گفت: راه اندازی کاروان شادی در بوستان‌ها از امامزاده اسماعیل تا امامزاده حسین (ع)، برپایی ایستگاه صلواتی در جنب مساجد، اطعام در محلات، حضور در شیرخوارگاه آمنه، ایجاد ایستگاههای پاسخگویی به شبهات دینی، برگزاری مراسم شب شعر از برنامه‌های پیش بینی شده در این ایام است.

محسن حق شناس دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در استان هم گفت: غدیر یک جریان است که باید همواره زنده نگهداشته شود و در این ایام غدیر محور کارها باشد.

وی اظهار داشت: بنیاد غدیر برنامه‌هایی پیش بینی کرده است و برای هر دستگاهی پیشنهادهایی داریم که افتتاح دفاتر بنیاد غدیر در شهرستان‌ها به ریاست ائمه جمعه از آن جمله است.

حق شناس افزود: ۱۱ عنوان برنامه جدی داریم که اجرا می‌شود هر چند در حوزه معرفتی کمی غفلت شده و باید موضوع مهدویت را ترویج کنیم لذا بهتر است بتوانیم در مساجد جلسه مستمر قرائت خطبه غدیر را دایر کنیم و اطعام در ۱۰ امامزاده قزوین برگزار شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: دنبال مناسک سازی هستیم تا غدیر راهبری شود و در این راستا نشست‌های علمی مهدویت، جلسات وحدت آفرین و توجه به شأن جشن‌های مناسبتی در حریم اسلامی و شرع و مردمی بودن باید رعایت شود.

حجت الاسلام علی رمضانی مدیر کانون‌های فرهنگی مساجد استان هم گفت: همه برنامه‌ها باید با محور مساجد باشد و اگر جشن میدانی شود معمولاً تبلیغ فردی می‌شود لذا بهتر است اتصال همه جشن‌ها به مسجد باشد.

وی افزود: در تولید محتوا آماده همکاری هستیم و ۱۰ مسجد برای موضوع تبلیغ مهدویت آماده شده است.

رمضانی یادآورشد: در روز عرفه چند نقطه شهر آماده شود برای برگزاری دعای عرفه تا دسترسی آسانی برای شهروندان ایجاد شود که در ۴۰۰ مسجد برنامه‌های تبلیغی داریم تا برنامه‌های غدیر باشکوه و تأثیر گزار باشد.

محمد تقی مهدی آبادی از شهرداری هم گفت: برنامه‌های فرهنگی متنوعی در مناطق آسیب پذیر در عید غدیر پیش بینی شده و زیباسازی شهری و جنگ‌های شادی و مذهبی هم تدارک دیده ایم.

سمیه سعادت از بخشداری مرکزی گفت: برای روستاها هم باید برنامه ریزی کنیم.

بتول نظری پور کارشناس فرهنگی تبلیغات اسلامی قزوین گفت: غدیر یک جریان است و باید کاری کنیم تا مردم با امیر مؤمنان انس بیشتری بگیرند.

وی افزود: بهتر است آیات ولایت را در معرض دید مردم قرار دهیم و تبلیغات محیطی را جدی بگیریم و از برگزاری جشن در روستاها غفلت نشود تا مناسبت‌ها را شایسته برگزار کنیم.

آشوری از شهرداری محمود آباد گفت: مراسم دعای عرفه با محور امام جمعه برگزار می‌شود و فضاسازی شهر با ایام غدیر تزئین می‌شود و نشست‌های دینی و تخصصی هم در این شهر پیش بینی شده است.

فرشته جلیل زاده از اوقاف هم اظهار داشت: جشن غدیر در امام زاده حسین (ع) و همایش بانوان ولایی و جشن عصر ولایت با حضور بانوان، برنامه شب میلاد در امامزادگان پیش بینی شده است.

محمد حسن رجبی از کانون مداحان هم گفت: اگر بتوان چند جشن بزرگ در چند نقطه با حضور افراد بیشتری برپا شود تأثیر بهتری خواهد داشت.

وی افزود: در گذشته غدیر خوانی داشتیم و سال قبل این کار در قزوین صورت گرفت و استقبال شد اگر برای امسال پیش بینی شود می‌توان برنامه شادی را تدارک دید.

رجبی بیان کرد: برگزاری مسابقه غدیر و هماهنگی با کانون مداحان برای حضور مداحان توانمند در رسانه ملی و آذین بندی خودجوش محلات و انتخاب بهترین محله تزئین شده و دادن هدیه از پیشنهادهایی است که می‌تواند عملیاتی شود.

سرهنگ مهدی کشاورزی از ناجا هم گفت: دغدغه ما تأمین امنیت مراسم و شهروندان است لذا باید با نیروی انتظامی هماهنگی شود و مکان جشن‌ها مشخص باشد.

وی بیان کرد: برپایی جشن در فضاهای باز نیازمند اقدامات خاصی است و تمرکز برای دعای عرفه ضروری است.

قاسم حامدی مسئول شورای هیئت‌های مذهبی استان هم اظهارداشت: جشن‌ها بین غدیر و قربان برگزار شود تا این عید زنده نگهداشته شود و بهتر است چند زایر را تشویقی به کربلا اعزام کنیم.

وی اضافه کرد:؛ تجمیع مراسم کار خوبی است تا در چند نقطه ابهت کار دیده شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد